Polskie Radio
Section05
hakerzy

Akcja #WłączWeryfikację. NASK ostrzega przed dezinformacją i fake newsami

Do informacji przekazywanych w mediach społecznościowych należy mieć ograniczone zaufanie i pamiętać, że mogą być one zmanipulowane albo zupełnie fałszywe. Przypominają o tym eksperci z NASK - Państwowego Instytutu Badawczego, który w drugiej połowie kwietnia opublikował Kodeks Dobrych Praktyk w zakresie dezinformacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA hakerzy cyberprzestępczość fake news nask cyberbezpieczeństwo

FBI: hakerzy z Korei dopuścili się kradzieży kryptowalut. FBI zapowiada kontruderzenie

Władze Stanów Zjednoczonych przekazały w piątek, że "grupa hakerów powiązanych z Koreą Północną jest odpowiedzialna za włamanie pod koniec marca do gry wideo Axie Infinity". Jak dodano, grupa dopuściła się kradzieży kryptowalut o wartości ponad 600 mln dolarów.
Zobacz więcej na temat:  USA NBP finanse publiczne dolary cyfrowa waluta pieniądze Stany Zjednoczone ŚWIAT Korea Północna hakerzy kryptowaluty

Wojna w cyberprzestrzeni. Dr Drosio: ataki hakerskie mają wpływ na morale Rosjan

- Jedna z grup włamała się do rosyjskiego Facebooka, gdzie pojawiły się transmisje z wojny na Ukrainie. Takie rzeczy nie wpłyną na tyle na Rosjan, że wywieszą białą flagę. Mogą jednak doprowadzić do sytuacji, że trudno będzie przekonać zwykłych Rosjan do oficjalnej narracji ws. wojny. Coraz mniej jest zasłony nad rosyjskim reżimem - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. cyberbezpieczeństwa dr Stanisław Drosio.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina wojna 2022 anonymous hakerzy cyberbezpieczeństwo

Polscy hakerzy walczą z propagandą Kremla. Pomagają wysyłać wiadomości do Rosjan

Squad303 - grupa hakerów z Polski powiązana z kolektywem Anonymous, stworzyła witrynę, za pośrednictwem której każda osoba na świecie może wysłać SMS-a do dowolnego użytkownika telefonu komórkowego w Rosji. Dzięki temu można wziąć czynny udział w walce z propagandą Kremla i szerzyć informację o zbrodniach rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Jak twierdzą hakerzy, ułatwili wysłanie już ponad 20 milionów wiadomości SMS i WhatsApp.
Zobacz więcej na temat:  hakerzy Rosja Ukraina wojna na Ukrainie