Polskie Radio
Section05
atak hakerów

Coraz więcej cyberataków w Polsce. Dr Kawecki: jesteśmy aktorami w cyberwojnie Putina

- Statystyki pokazują, że w perspektywie roku 2020 liczba cyberataków w Polsce wzrosła o 70 proc. (...) Natomiast w perspektywie ostatniego tygodnia, liczba ta wzrasta każdego dnia o kilka procent. To pokazuje, że rzeczywiście jesteśmy aktorem w tej cyberwojnie prowadzonej przez Władimira Putina - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kawecki, ekspert do spraw nowych technologii i bezpieczeństwa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 POLSKA dezinformacja atak hakerów cyberatak służby i bezpieczeństwo

Atak hakerski na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Szef LPR: to zamach na jednostkę, która niesie pomoc chorym

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe padło ofiarą ataku hakerskiego. - Ani jeden dyżur nie został zawieszony, wszystkie wezwania do misji ratunkowych i transportów międzyszpitalnych są na bieżąco realizowane - przekazał dyrektor LPR prof. Robert Gałązkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyberprzestępczość lotnictwo służby i bezpieczeństwo służby ratunkowe cyberatak atak hakerów

Rosyjscy hakerzy na zlecenie rządu zinfiltrowali ukraińskie systemy komputerowe

Rosyjscy hakerzy działający na zlecenie rządu zinfiltrowali sieci komputerowe wojska, sektora energii i innych systemów kluczowych dla bezpieczeństwa Ukrainy, aby zebrać dane potrzebne w przypadku inwazji Rosji - podaje w środę dziennik "The Washington Post" za nowo odtajnionymi informacjami amerykańskiego wywiadu. Tymczasem Kreml zaprzeczył, że to Rosjanie stali za cyberatakami, ale władze rosyjskie nie są zaskoczone, że Kijów oskarża o nie Moskwę - podała agencja Reutera.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja atak hakerów atak hakerski cyberatak