Polskie Radio

Rekordowy koncert Stonesów na Copacabanie – przeżyjmy to jeszcze raz!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 14:42
9 lipca to ważna data dla fanów The Rolling Stones – tego dnia ukazuje się reedycja DVD z zapisem słynnego koncertu na Copacabanie sprzed 15 lat. Wydawcy zadbali o to, aby nawet posiadacze oryginalnego wydawnictwa poczuli nieodpartą pokusę zakupu jego zremasterowanej, przemontowanej i rozbudowanej wersji.
Mick Jagger podczas koncertu na Copacabanie
Mick Jagger podczas koncertu na CopacabanieFoto: Forum / Reuters / Sergio Moraes

Mick Jagger i spółka zawitali na plażę Copacabana w Rio De Janeiro 18 lutego 2006 roku, w ramach promocji albumu "The Bigger Bang". Nikt dokładnie nie policzył, ile osób zgromadziło się tamtego wieczora na darmowym koncercie legendy rocka, ale szacuje się, że Stonesów oklaskiwało około półtora miliona ludzi. "Nie, żebyśmy byli nieprzyzwyczajeni do grania największych koncertów świata, ale muszę przyznać, że Rio dało radę" – powiedział z uznaniem Keith Richards.

Ci, którzy nie dotarli 15 lat temu na Copacabanę, mogą przeżyć namiastkę tamtych emocji w zaciszu własnego salonu, za sprawą wydawnictwa "A Bigger Bang: Live on Copacabana Beach", które trafi do sklepów 9 lipca w rozmaitych formatach: od płyty Blue-ray, przez DVD, po wersję audio w postaci trzech krążków analogowych lub podwójnego CD. Cały materiał został zremasterowany i nieco przemontowany, wisienką na torcie są zaś cztery utwory, które nie znalazły się na DVD z brazylijskim koncertem, wydanym w 2007 roku. Chodzi o "Tumbling Dice", "Oh No, Not You Again", "This Place Is Empty" i "Sympathy for the Devil".

The Rolling Stones - "Brown Sugar", źródło: YouTube / The Rolling Stones

Jako przynętę dla fanów, wytwórnia Mercury Studios wypuści wcześniej cyfrowe wersje czterech utworów zarejestrowanych na Copacabanie i jednego zaczerpniętego z koncertu w Salt Lake City w stanie Utah. Zapis tego występu, który odbył się w listopadzie 2005 roku, będzie dołączony do wersji deluxe nowego wydawnictwa Stonesów.

Lista utworów z płyty "A Bigger Bang: Live on Copacabana Beach":

 1. Jumpin’ Jack Flash
 2. It’s Only Rock ‘n’ Roll (But I Like It)
 3. You Got Me Rocking
 4. Tumbling Dice
 5. Oh No, Not You Again
 6. Wild Horses
 7. Rain Fall Down
 8. Midnight Rambler
 9. Night Time Is the Right Time
 10. This Place Is Empty
 11. Happy
 12. Miss You
 13. Rough Justice
 14. Get Off My Cloud
 15. Honky Tonk Women
 16. Sympathy For The Devil
 17. Start Me Up
 18. Brown Sugar
 19. You Can’t Always Get What You Want
 20. (I Can’t Get No) Satisfaction

kc

Czytaj także

Stonesi na Copacabanie – minęło 15 lat

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 09:45
W czasach, gdy o gromadzących wielotysięczną widownię koncertach możemy jedynie pomarzyć, łezka w oku kręci się na wspomnienie wydarzeń sprzed lat – takich jak koncert The Rolling Stones w Rio De Janeiro dla rekordowo licznej publiczności.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pół wieku klasyka. "Sticky Fingers" Stonesów kończy 50 lat!

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 12:17
"Brown Sugar", "Wild Horses" i 8 innych kawałków, opakowanych w ikoniczną dla rock and rolla okładkę z rozsuwanym suwakiem – 23 kwietnia 1971 roku światło dzienne ujrzał album "Sticky Fingers", jedno z najlepszych dokonań grupy The Rolling Stones.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Charlie Watts – pierwszy 80-latek w The Rolling Stones!

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 12:51
Choć rockandrollowy styl życia nie jest zalecany przez zdecydowaną większość lekarzy, perkusista największej rockandrollowej grupy na świecie właśnie kończy 80 lat. 2 czerwca "Happy Birthday" śpiewamy Charliemu Wattsowi z The Rolling Stones!
rozwiń zwiń