Polskie Radio

"Dwa Teatry". Spotkanie z Ewą Wiśniewską i Jerzym Zelnikiem [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 14:00
Ewa Wiśniewska i Jerzy Zelnik zostali uhonorowani Wielkimi Nagrodami Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. Aktorzy odebrali nagrody podczas uroczystego otwarcia Festiwalu "Dwa Teatry" 2021 w Zamościu. Zapraszamy do obejrzenia rozmów z laureatami.

Ewa Wiśniewska stworzyła wiele wybitnych kreacji w radiowym teatrze wyobraźni - to niemal 300 archiwalnych nagrań, a także 60 ról w teatrze telewizji. 

Jerzy Zelnik z Polskim Radiem związany jest od lat 50., w 1969 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Telewizji.O Grand Prix i inne nagrody festiwalu w tym roku walczy 48 słuchowisk dla dorosłych i 15 dla dzieci i młodzieży.

czytaj więcej
Dwa Teatry Zamość okładka 1200 (1).jpg
Dwa Teatry. Czytaj więcej

Polskie Radio szeroko relacjonuje wydarzenia Festiwalu na swoich antenach, stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Relacje z "Dwóch Teatrów" oraz wywiady i audycje specjalne są emitowane codziennie w Jedynce, Dwójce, Trójce i Czwórce oraz Polskim Radiu dla Zagranicy i Polskim Radiu 24 - większość ze specjalnego studia festiwalowego Polskiego Radia w Zamościu. O spektaklach dla dzieci i młodzieży mów również Polskie Radio Dzieciom.

kh

Czytaj także

XX Festiwal "Dwa Teatry" w Zamościu. Trwa wielka gala i ogłoszenie laureatów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 19:00
Dobiega końca XX Festiwal "Dwa Teatry" w Zamościu. Poniedziałek to ostatni dzień przesłuchań prac konkursowych. W Zamościu trwa wielka Gala Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej i ogłoszenie laureatów.
rozwiń zwiń