Polskie Radio

Jack White – nowa piosenka na ostro i w łagodnym sosie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 14:55
"Taking Me Back" to tytuł nowego utworu Jacka White'a. Niebieskowłosy obecnie artysta zaprezentował go od razu w dwóch wersjach: elektryczno-rockowej i akustycznej, utrzymanej w folkowym klimacie.
Jack White
Jack WhiteFoto: Forum / NI Profile / Ki Price / The Times/News Licensing

Premiera pierwszej od trzech lat nowej piosenki White'a zbiegła się w czasie zapowiedzią kolejnej odsłony słynnej gry komputerowej, "Call of Duty: Vanguard" (towarzyszący kawałkowi teledysk jest tak naprawdę trailerem gry). Jack nie tylko zaśpiewał, ale też zagrał na wszystkich instrumentach w energetycznym utworze utrzymanym w stylistyce The Dead Weather, jednej z grup, w których występował muzyk.

źródło: YouTube / Jack White

Jeśli ktoś nie przepada za hałasem przesterowanych gitar, może wybrać drugą wersję piosenki, zatytułowaną "Taking Me Back (Gently)". Tutaj White brzmi niczym bard przemierzający amerykańskie pustkowia wiele dekad temu. Przygrywa sobie na gitarze akustycznej, a dodatkowy klimat tworzą pojawiające się w tle skrzypce i fortepian. Utworowi towarzyszy wideoklip utrzymany w błękitnej tonacji – to najwyraźniej ulubiony obecnie kolor artysty, który pokazał się niedawno w nowej, niebieskiej fryzurze.

źródło: YouTube / Jack White

Ostatni jak dotąd studyjny album Jacka White'a "Boarding House Reach" ukazał się w 2018 roku. Muzyk nie próżnował jednak przez ostatnie parę lat. W ubiegłym roku wydał składankę największych przebojów duetu The White Stripes, w którym rozpoczynał wielką karierę. Kilka miesięcy temu uruchomił stronę internetową Jack White Art & Design, prezentującą m.in. jego rzeźby, grafiki i zaprojektowane przez niego meble. Natomiast w ostatnich tygodniach otworzył w Londynie kolejną (po Nashville i Detroit) filię firmowego sklepu swojej wytwórni Third Man Records.

kc

Czytaj także

Jack White zapowiedział album koncertowy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 14:37
Sentymentalna podróż artysty na winylach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jack White otwiera sklep płytowy w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 17:07
Start we wrześniu.
rozwiń zwiń