Polskie Radio

Celine Dion – tajemnicze skurcze i odwołane koncerty

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 14:24
Kanadyjska wokalistka Celine Dion zmuszona była odwołać zaplanowane na początek listopada koncerty w Las Vegas, ze względu na nietypowe problemy zdrowotne. W czerwcu przyszłego roku gwiazda ma dwukrotnie wystąpić w Polsce.
Celine Dion
Celine DionFoto: shutterstock / Tom Rose

O swoich kłopotach Celine poinformowała w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych. "Jestem tym zdruzgotana. Mój zespół i ja pracowaliśmy nad nowym show przez ostatnie osiem miesięcy i niemożliwość wystartowania z nim w listopadzie napełnia mnie smutkiem nie do opisania" – napisała wokalistka, przepraszając przy okazji za swoją niedyspozycję ekipę techniczną i fanów. Z kolei management artystki poinformował, że cierpi ona na silne i uporczywe skurcze mięśni, które uniemożliwiają jej koncertowanie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Céline Dion (@celinedion)

Dion miała rozpocząć serię występów w Resorts World Theatre w Las Vegas 5 listopada. Jej choroba wygląda na poważną, odwołano bowiem wszystkie koncerty cyklu, łącznie z tymi zaplanowanymi na przełom stycznia i lutego. Na razie nie wiadomo, co ze światowym tournée wokalistki, które rozpoczęło się w 2019 roku i ma zostać wznowione w marcu przyszłego roku. Polscy fani Celine, wybierający się na jeden z jej koncertów (18 czerwca w Łodzi lub 19 czerwca w Krakowie), muszą pilnie śledzić kolejne doniesienia o stanie zdrowia 53-letniej gwiazdy.

kc

Czytaj także

Clapton, Dion i inni – mnogość muzycznych urodzin 30 marca

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 12:20
W kalendarium urodzin znanych muzyków dzisiejszy dzień zajmuje wyjątkowe miejsce – okazję do świętowania mają m.in. legendarny gitarzysta, diwa popu, gwiazda smooth jazzu i pewien warszawski bard.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczni krezusi czasów pandemii

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:07
Mimo że ogłoszona w 2020 roku pandemia koronawirusa na wiele miesięcy zamroziła rynek koncertowy, są artyści, którzy zarobili w ubiegłym roku miliony dolarów. Listę krezusów, ogłoszoną niedawno przez magazyn "Billboard", otwiera Taylor Swift, a w czołowej "10" są jeszcze m.in. Celine Dion, Billie Eilish oraz zespoły The Beatles, The Eagles i Queen.
rozwiń zwiń