Polskie Radio

Zespół Scorpions wysyła "Peacemakera" na ratowanie świata

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 16:31
Formacja Scorpions opublikowała kolejny nowy utwór. "Peacemaker" jest zwiastunem albumu "Rock Believer", który ma trafić do sklepów pod koniec lutego.
Klaus Meine (Scorpions)
Klaus Meine (Scorpions)Foto: Shutterstock / Review News

Trzy miesiące temu zespół Scorpions dał fanom przedsmak nowego albumu w postaci ciężkiego, gitarowego kawałka o roboczym tytule "Seventh Sun". Wtedy było to jednak tylko nagranie z sali prób, wrzucone do mediów społecznościowych przez perkusistę Mikkeya Dee. Tym razem otrzymujemy gotową piosenkę opublikowaną za pośrednictwem oficjalnego kanału grupy w serwisie YouTube.

źródło: YouTube / Scorpions

Tekst hardrockowego utworu "Peacemaker", zdaniem jego autora Klausa Meine, odnosi się do aktualnych wydarzeń i tego, co nas czeka w najbliższych latach. – W czasie, gdy tak wielu ludzi umarło i wciąż umiera na COVID, w niszczących wojna i innych bezsensownych zbrodniach, masz wrażenie, że ktoś, kto chce się tym zająć, musi pracować po godzinach. W pokojowym świecie po pandemii nastanie czas panowania peacemakera. Taki obraz mocno do mnie przemawia – oświadczył wokalista.

Na te pokojowe czasy przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać – podobnie, jak na nową płytę Scorpionsów. 19. studyjny album niemieckich weteranów, zatytułowany "Rock Believer", ma się ukazać 25 lutego 2022 roku. Miesiąc później muzycy wyruszą w trasę koncertową promującą nowy materiał. Zaczną od serii występów w Las Vegas, a potem udadzą się do Europy.  

kc

Czytaj także

Heavymetalowe korepetycje z ekonomią w tle

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 13:15
Jakie korzyści wynikają z połączenia grania na gitarze z pisaniem o gospodarce – wyjaśnia Sebastian Stodolak, dziennikarz ekonomiczny i członek zespołu Scream Maker. Przy okazji udziela gospodarzowi audycji szybkiej lekcji heavy metalu dla początkujących.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hardrockowy teaser nowej płyty Scorpionsów

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 12:45
Ciężko brzmi nowy utwór grupy Scorpions, którego fragment wrzucił do sieci perkusista Mikkey Dee. W podobnym, hardrockowym klimacie ma być utrzymany nadchodzący album niemieckich rockmanów, zaplanowany na 2022 rok.
rozwiń zwiń