Polskie Radio

Siły Zbrojne Ukrainy podziękowały Polskiemu Radiu dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 18:20
Siły Zbrojne Ukrainy podziękowały Polskiemu Radiu dla Ukrainy za systematyczne, obiektywne, kompletne i merytoryczne przedstawianie ich działań w obronie swojego kraju oraz rozwój stosunków dwustronnych, w szczególności w sferze wojskowej.
Polskie Radio uruchomiło nadawanie swojego specjalnego programu w języku ukraińskim
Polskie Radio uruchomiło nadawanie swojego specjalnego programu w języku ukraińskim Foto: Polskie Radio

Ukraińcy wdzięczni Polakom za otwarte serca i domy

W poście opublikowanym na Facebooku Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy napisano, że Ukraińcy są wdzięczni wszystkim polskim obywatelkom i obywatelom za otwarte, szczere serca i domy dla milionów ukraińskich kobiet i dzieci, które znalazły schronienie w Polsce.

Dzięki temu w czasie inwazji rosyjskiej ludność cywilna Ukrainy w Polsce jest chroniona przed licznymi zbrodniami wojennymi popełnianymi przez rosyjskie wojsko - atakami na osoby cywilne, infrastrukturę oraz szpitale, zabójstwami i okaleczeniami, werbowaniem i wyzyskiem, gwałtami i innymi formami przemocy seksualnej, porwaniami, odmową dostępu do pomocy humanitarnej, rusyfikacją, przymusowymi deportacjami na czasowo okupowane terytoria Ukrainy lub do Rosji oraz przymusowym uzyskaniem rosyjskiego obywatelstwa - podkreślają autorzy wpisu.

Polskie Radio dla Ukrainy Polskie Radio dla Ukrainy

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy docenia działalność Polskiego Radia dla Ukrainy

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy wyraża także wdzięczność Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy za stałą relację pt. "Ukraina broni się przed Rosją".

Maria Burmaka i nowe audycje w Polskim Radiu dla Ukrainy

W ostatnią niedzielę do ekipy Polskiego Radia dla Ukrainy dołączyła gwiazda ukraińskiej sceny piosenki autorskiej i popularnej Maria Burmaka. Artystka poprowadzi dwie cotygodniowe autorskie audycje muzyczno-publicystyczne: "Zielona gitara" oraz "Nie bój się żyć". Premiera pierwszej z nich odbyła się w niedzielę, 10 lipca, o godz. 20.05. Druga na antenie pojawi się w środę, 20 lipca, o godz. 17.30.

Polskie Radio dla Ukrainy to rozgłośnia informacyjno-publicystyczno-muzyczna skierowana do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stale mieszkających w Polsce. Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ i na dwóch częstotliwościach: w Przemyślu - na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie - na 93,3 MHz. Programu można także słuchać za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl, w aplikacji na urządzenia mobilne Polskie Radio - do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store.

Integralną częścią ramówki stacji są autorskie audycje dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy w języku ukraińskim - można ich słuchać w godz. 15.00-21.00. Od 17 lipca stacja wydłuża ten blok -  będzie nadawany od godz. 13.00.