Polskie Radio

Nie żyje Jarosław Kawecki - dziennikarz Polskiego Radia związany z Radiem Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 13:30
Zmarł Jarosław Kawecki - dziennikarz Polskiego Radia przez wiele lat związany z Radiem Kierowców. - To postać nietuzinkowa. Charakterny, dowcipny i dbający o dziennikarską rzetelność - mówi o zmarłym dziennikarzu dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy.
Jarosław Kawecki był dziennikarzem Polskiego Radia przez wiele lat związanym z Radiem Kierowców
Jarosław Kawecki był dziennikarzem Polskiego Radia przez wiele lat związanym z Radiem KierowcówFoto: Polskie Radio/W. Kusiński

- Informacje Radia Kierowców, które prezentował na antenie, to były małe dzieła sztuki, nierzadko małe felietoniki. Nie tylko suche informacje. Potrafił skłonić do zastanowienia, potrafił sprowokować kierowców i pasażerów do tego, żeby wzajemnie siebie zauważali. Umiał sprowokować słuchaczy do gorących dyskusji, które trwały czasem cały jego dyżur - mówi Marcin Kusy.

Dyrektor radiowej Jedynki podkreśla, że Jarosław Kawecki poza anteną był człowiekiem ciekawym, barwnym i dowcipnym.

Patryk Bedliński przygotował archiwalne dźwięki z wiadomościami dla kierowców, które prezentował Jarosław Kawecki:

Posłuchaj
01:14 Jarosław Kawecki archiwum Jarosław Kawecki, archiwum

 

Legendarny głos

- Przede wszystkim dla mnie to jeden z legendarnych głosów Radia Kierowców. Obok chyba Aleksandra Żyznego nikt tak bardzo nie wrył mi się w pamięć jak Jarosław Kawecki. Bardzo żałowałem, kiedy odchodził na emeryturę, że tego głosu już nie będzie w Jedynce. Teraz bardzo mi smutno, że pana Jarka już z nami nie ma - mówi Marcin Kusy.

Posłuchaj
00:21 12086117_1.mp3 Zmarł dziennikarz Polskiego Radia Jarosław Kawecki (IAR)

W 2019 roku Jarosław Kawecki został nagrodzony Złotym Mikrofonem Polskiego Radia za mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów.

IAR/as