Polskie Radio

Polskie Radio wdraża przetwarzanie materiałów reklamowych

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 14:50
Polskie Radio angażuje się w działania ograniczające zużycie materiałów reklamowych – wykorzystując surowce pochodzące z produkcji gadżetów. Pierwszym etapem jest produkcja unikatowych toreb, które powstały z bannerów wykorzystywanych w kampaniach reklamowych publicznego nadawcy. Już wkrótce te wyjątkowe gadżety trafią do słuchaczy Polskiego Radia.
Polskie Radio wdraża ideę upcyklingu materiałów reklamowych.
Polskie Radio wdraża ideę upcyklingu materiałów reklamowych. Foto: Polskie Radio

Polskie Radio wdraża ideę upcyklingu, która jest formą odzysku, polegającą na przywróceniu odpadom walorów użytkowych, a jednocześnie czyni odpady bardziej wartościowymi od surowców, z których się składają. To nie tylko ekologia, ale również racjonalne gospodarowanie finansami. Produkcja tego typu akcesoriów jest zdecydowanie tańsza. Ideą upcyklingu jest propagowanie pracy rąk własnych, ograniczając przy tym do minimum zużycie energii elektrycznej oraz papieru.

Polskie Radio przy tym projekcie wdrożyło narzędzie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – w postaci działań proekologicznych, skierowanych na ochronę środowiska - politykę środowiskową, zrównoważone zarządzanie surowcami, segregację odpadów czy edukację ekologiczną pracowników.

- Drugie życie naszych billboardów, to pomysł jednego z pracowników Agencji Promocji. Naukowcy twierdzą, że każdego roku powstaje ponad 35 milionów ton zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych. W naszych działaniach chcemy minimalizować negatywny wpływ na środowisko, ale też dać przykład, w jaki sposób na co dzień kształtować postawy proekologiczne i podejmować świadome decyzje – tłumaczy Agnieszka Dydycz, dyrektor Agencji Promocji Polskiego Radia S.A. 

mat. pras.