Polskie Radio

Katarzyna Lubnauer i Krzysztof Luft gośćmi "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 17:24
Gośćmi "Sygnałów dnia" w czwartek (18.04) będą: o godz. 7.15 Katarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji, a o godz. 8.15 Krzysztof Luft, były członek KRRiT. 
Multimedialne studio radiowej Jedynki
Multimedialne studio radiowej JedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Edukacja zdrowotna - to nowy przedmiot, którego dzieci i młodzież będą się uczyć w szkołach od września 2025 roku - ogłosiła minister edukacji narodowej - Barbara Nowacka.

Szefowa resortu zdrowia poinformowała, że przedmiot zastąpi wychowanie do życia w rodzinie i już powołała zespół ekspertów, którzy przygotują podstawę programową. Edukacja zdrowotna będzie kładła nacisk na profilaktykę, powiedziała Barbara Nowacka: "Będzie to przedmiot, który będzie w sobie zawierał komponenty zdrowia psychicznego, zdrowie fizyczne i odżywianie - ten komponent to ministerstwo sportu. Profilaktyka - ministerstwo zdrowia, a także problemy uzależnień i kwestie dotyczące edukacji seksualnej i wiedzy o człowieku", dodała Barbara Nowacka.

Nowy przedmiot powstanie we współpracy trzech ministerstw - edukacji, zdrowia oraz sportu i turystyki. Szefowa resortu zdrowia - Izabela Leszczyna - wyjaśniała dlaczego profilaktyka jest priorytetem: "Profilaktyka jest tym, co pozwala nam zachować długie życie w dobrym zdrowiu. A ponieważ czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał, to trudno wyobrazić sobie lepszy czas na uczenie zdrowego stylu życia, niż właśnieszkoła", dodała Izabela Leszczyna.

Zobacz także:

***

Na "Sygnały dnia" w czwartek (18.04) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Daniel Wydrych i Sylwia Białek. 

IAR/ans