Polskie Radio
Section05
Katarzyna Lubnauer

Katarzyna Lubnauer o haśle "Mieszkanie prawem, nie towarem": to nie jest plagiat

- Program partii jest wtedy, gdy partia polityczna go ogłasza i chce wprowadzać w życie, to nie jest plagiat - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer. Odniosła się do hasła "Mieszkanie prawem, nie towarem", przypisywanego Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Lubnauer mieszkanie mieszkania kredyt mieszkaniowy Krzysztof Świątek

Lubnauer o nadchodzących wyborach: szkoda, że nie ma większej konsolidacji po stronie opozycji

- Liczyliśmy, że po stronie demokratycznej opozycji będzie taka wola łączenia się. Szkoda, że nie ma większej konsolidacji, jednak to nie zmienia faktu, że wygramy te wybory i zmienimy to, co się dzieje w tej chwili w Polsce - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (KO).
Zobacz więcej na temat:  wybory POLSKA polityka Polskie Radio 24 PiS PO wybory w Polsce Katarzyna Lubnauer koalicja obywatelska Nowoczesna opozycja

ANALIZA Minister rządu Ewy Kopacz oddał zamek fundacji z politykami PO w radzie. Jest tam hotel i restauracja

Fundacja Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego jest od 2014 r. właścicielem zamku w Wojnowicach pod Wrocławiem. Na przekazanie wspomnianej nieruchomości wartej ok. 10 mln zł zgodził się minister ds. skarbu w rządzie Ewy Kopacz - Włodzimierz Karpiński. W radzie organizacji znajdują się liczni politycy współpracujący z Platformą Obywatelską: Paweł Kowal, Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Dutkiewicz i Jacek Sutryk. Na zamku zarejestrowana jest zależna od fundacji spółka córka odpowiedzialna za hotel i restaurację.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław POLSKA Platforma Obywatelska Dolny Śląsk dolnośląskie Katarzyna Lubnauer Przemysław Czarnek POLSKA

"To próba budowania tworu, który nie istnieje". Lubnauer o wynikach najnowszego sondażu dot. Tak! Dla Polski

Posłanka KO Katarzyna Lubnauer, komentując wyniki badania, z którego wynika, że ruch samorządowców Tak! Dla Polski może liczyć na ponad 10 proc. poparcia, powiedziała, że "co pewien czas pojawiają się sondaże, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością". - To próba budowania tworu, który nie istnieje. Większość członków należy do partii wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej - oznajmiła.
Zobacz więcej na temat:  opozycja PO koalicja obywatelska POLSKA polityka Katarzyna Lubnauer sondaż sondaże

Katarzyna Lubnauer: słowa Radosława Sikorskiego nie miały sensu

- Nie zgadzam się z tym, co powiedział Radosław Sikorski - przyznała w Programie 1 Polskiego Radia wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer, odnosząc się do wypowiedzi europosła PO o rozbiorze Ukrainy. - Jeżeli spojrzy się na wypowiedzi większości polityków opozycji, to jednoznacznie w tej kwestii mówią, że to, co robi rząd, i to, co robią np. Stany Zjednoczone, jest godne pochwały - zaznaczyła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Lubnauer Grzegorz Jankowski

Lubnauer: w KPO jest dużo o energetyce, dlatego potrzebujemy tych pieniędzy

- Cała opozycja jest za energetyką atomową. Problem polega na tym, że ja już słyszę, że się nie dogadaliśmy z Amerykanami, bo my myśleliśmy, że oni pokryją 49 proc. kosztów, a oni, że 10 proc. - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. - Koszt jednej elektrowni atomowej to ok. 100 mld złotych według obecnych cen. W KPO jest bardzo dużo o energetyce i są pieniądze na to. Właśnie dlatego potrzebujemy tych pieniędzy - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Lubnauer Eliza Olczyk Krajowy Plan Odbudowy energia atomowa energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Skandaliczny wpis radnego PO o ataku w siedzibie PiS. Lubnauer: nie powinniśmy żartować z takich spraw

- Nie widziałam tego wpisu. Uważam, że z takich spraw nie należy żartować. Z tego powodu, że niestety mamy przypadki zbrodni o podłożu prawdopodobnie politycznym, jak choćby sprawa Pawła Adamowicza, który zginął tragicznie w czasie finału WOŚP - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Lubnauer PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska polityka

"Marszałek Polak nie dezinformowała". Katarzyna Lubnauer o katastrofie na Odrze

- Polskie Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ogóle nie zauważyło katastrofy na Odrze, raporty, które wysyłają codziennie do RCB, nie tylko z 10, 11, 12, a nawet 16 sierpnia, w kwestii zagrożeń dla środowiska wskazywały, że nie ma takowych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Lubnauer koalicja obywatelska Odra katastrofa ekologiczna Krzysztof Świątek

Opozycja przeciw wakacjom kredytowym. Lubnauer: ludzie będą spłacać raty na emeryturze

- Wakacje, jak to wakacje, kiedyś się kończą. I najczęściej, ponieważ Polacy mają zwykle kredyty właściwie do emerytury, to się okaże, że na emeryturze, kiedy ich dochody będą znacznie, znacznie niższe, będzie trzeba te osiem rat zapłacić - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej - Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Lubnauer Eliza Olczyk POLSKA polityka wakacje kredyt kredyt hipoteczny

Lubnauer: zburzenie kompromisu aborcyjnego sprawia, że Polki chcą takich praw, jak w innych krajach UE

- Jesteśmy w tej chwili w takim momencie, że jest jak z tym wahadłem. Jeśli ktoś zburzył to, co było tą umową z 93. roku, to nie dziwmy się, że w tej chwili kobiety oczekują już pełni praw - praw, które obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej poza Polską i malutką Maltą - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Katarzyna Lubnauer POLSKA polityka aborcja Sejm

Propozycja podwyżki dla budżetówki. Lubnauer: ludzie budują państwo, nie mogą być słabo opłacani

- Nie możemy dopuścić do tego, żeby ludzie, którzy budują państwo, którzy powodują, że to państwo funkcjonuje, byli tak słabo opłacani jak obecnie. Stąd propozycja podwyżki o 20 proc. dla pracowników sfery budżetowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Lubnauer wynagrodzenia zarobki