Polskie Radio
Section05
Katarzyna Lubnauer

Lubnauer: w KPO jest dużo o energetyce, dlatego potrzebujemy tych pieniędzy

- Cała opozycja jest za energetyką atomową. Problem polega na tym, że ja już słyszę, że się nie dogadaliśmy z Amerykanami, bo my myśleliśmy, że oni pokryją 49 proc. kosztów, a oni, że 10 proc. - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. - Koszt jednej elektrowni atomowej to ok. 100 mld złotych według obecnych cen. W KPO jest bardzo dużo o energetyce i są pieniądze na to. Właśnie dlatego potrzebujemy tych pieniędzy - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Lubnauer Eliza Olczyk Krajowy Plan Odbudowy energia atomowa energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Skandaliczny wpis radnego PO o ataku w siedzibie PiS. Lubnauer: nie powinniśmy żartować z takich spraw

- Nie widziałam tego wpisu. Uważam, że z takich spraw nie należy żartować. Z tego powodu, że niestety mamy przypadki zbrodni o podłożu prawdopodobnie politycznym, jak choćby sprawa Pawła Adamowicza, który zginął tragicznie w czasie finału WOŚP - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Lubnauer PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska polityka

"Marszałek Polak nie dezinformowała". Katarzyna Lubnauer o katastrofie na Odrze

- Polskie Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ogóle nie zauważyło katastrofy na Odrze, raporty, które wysyłają codziennie do RCB, nie tylko z 10, 11, 12, a nawet 16 sierpnia, w kwestii zagrożeń dla środowiska wskazywały, że nie ma takowych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Lubnauer koalicja obywatelska Odra katastrofa ekologiczna Krzysztof Świątek

Opozycja przeciw wakacjom kredytowym. Lubnauer: ludzie będą spłacać raty na emeryturze

- Wakacje, jak to wakacje, kiedyś się kończą. I najczęściej, ponieważ Polacy mają zwykle kredyty właściwie do emerytury, to się okaże, że na emeryturze, kiedy ich dochody będą znacznie, znacznie niższe, będzie trzeba te osiem rat zapłacić - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej - Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Lubnauer Eliza Olczyk POLSKA polityka wakacje kredyt kredyt hipoteczny

Lubnauer: zburzenie kompromisu aborcyjnego sprawia, że Polki chcą takich praw, jak w innych krajach UE

- Jesteśmy w tej chwili w takim momencie, że jest jak z tym wahadłem. Jeśli ktoś zburzył to, co było tą umową z 93. roku, to nie dziwmy się, że w tej chwili kobiety oczekują już pełni praw - praw, które obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej poza Polską i malutką Maltą - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Katarzyna Lubnauer POLSKA polityka aborcja Sejm

Propozycja podwyżki dla budżetówki. Lubnauer: ludzie budują państwo, nie mogą być słabo opłacani

- Nie możemy dopuścić do tego, żeby ludzie, którzy budują państwo, którzy powodują, że to państwo funkcjonuje, byli tak słabo opłacani jak obecnie. Stąd propozycja podwyżki o 20 proc. dla pracowników sfery budżetowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Lubnauer wynagrodzenia zarobki

Prof. Reginia-Zacharski: propozycja dla Ukrainy musi być kompleksowa, trzeba wykorzystać dostępne narzędzia

- Propozycja dla Ukrainy musi być kompleksowa. Myślę, że należałoby uruchomić wszystkie dostępne formaty polityczne, ze wszystkimi narzędziami. Zacytuję ministra Raua: problemem bardzo często nie jest brak rozwiązań, tylko brak woli ich stosowania - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Ukraina Rosja wojna na Ukrainie Kijów wojna 2022 serwis wschodni Europa ŚWIAT

Po wizycie premierów w Kijowie. Katarzyna Lubnauer: każdy gest solidarności jest ważny

- Każdy gest solidarności w stosunku do Ukrainy jest ważny. Tę wizytę premierów Polski, Czech i Słowenii odbieram właśnie jako taki gest solidarności. Natomiast nie do końca widzę tam rolę Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Lubnauer Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Ukraina Rosja wojna na Ukrainie Kijów

Żukowska nazwała małych przedsiębiorców "biedafirmami". Posypały się ostre komentarze

Anna Maria Żukowska z Lewicy skomentowała na Twitterze dane GUS nt. poziomu płac w niewielkich podmiotach gospodarczych. Małych przedsiębiorców nazwała "biedafirmami", co bardzo nie spodobało się użytkownikom mediów społecznościowych. W sieci rozpętała się wręcz burza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka firmy małe przedsiębiorstwo lewica Katarzyna Lubnauer Artur Dziambor Anna-Maria Żukowska

Katarzyna Lubnauer: kryzys na granicy wschodniej jest równocześnie kryzysem w całej UE

– Gdyby Polska zaprosiła do stałej współpracy Frontex, to podejście UE do środków na budowę zapory mogłoby być inne. Ich funkcjonariusze powinni być obecni. Owszem, nie mają rozbudowanych sił, ale chodzi o to, że kryzys na granicy wschodniej jest równocześnie kryzysem w całej UE – powiedziała Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej w Programie 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Bartłomiej Graczak granica Białoruś migracja Unia Europejska Katarzyna Lubnauer