Polskie Radio
Section05
Katarzyna Lubnauer

"Widać, że PO niedobrze sobie radzi bez lidera". Dr Hanna Karp o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki

- Pytając, czy Donald Tusk wróci do krajowej polityki, warto spojrzeć na jego odejście w 2014 r. Tam było wiele kontekstów: sprawa Amber Gold, sprawa Smoleńska, prywatyzacja, bezpieczeństwo energetyczne, przekręty VAT czy afera Sławomira Nowaka. Część z tych problemów do dzisiaj nie minęła - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Hanna Karp, medioznawca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Katarzyna Lubnauer Platforma Obywatelska Ryszard Gromadzki

"Mógłby odbudować stosunki międzynarodowe". Lubnauer o możliwym powrocie Tuska do polskiej polityki

- Wszystkie ręce na pokład, jesteśmy w takiej sytuacji politycznej np. z punktu widzenia naszych stosunków z innymi krajami na świecie, że człowiek o takim doświadczeniu, klasie i kontaktach międzynarodowych jak Donald Tusk jest bardzo potrzebny, byśmy te stosunki odbudowali - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Mirosław Skowron Donald Tusk Katarzyna Lubnauer Platforma Obywatelska

Napięcia w opozycji. Lubnauer zaatakowała Lewicę na Twitterze

"PiS pochwalił Lewicę, tak tonący chwali tego, który rzucił mu koło ratunkowe" - napisała poseł KO Katarzyna Lubnauer. "O co Wam chodzi, Lewica złożyła uwagi do KPO, premier przyjął zaproszenie do rozmów, nie przyszliśmy do Sejmu, żeby bezczynnie siedzieć" - ripostowała polityk Lewicy Magdalena Biejat.
Zobacz więcej na temat:  pandemia POLSKA polityka zjednoczona prawica lewica Krajowy Plan Odbudowy Katarzyna Lubnauer PiS koalicja obywatelska

"Prawa kobiet są ograniczane". Katarzyna Lubnauer o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

- W czasie pandemii, gdy nie ma możliwości pełnej debaty politycznej i protesty są bardzo ograniczone, PiS rozgrzebał to, co nazywano kompromisem aborcyjnym z 1993 roku i nie dał nic w zamian - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubanuer, wiceprzewodnicząca Klubu Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Katarzyna Lubnauer strajk kobiet aborcja

"Jarosław Kaczyński, cynicznie w środku pandemii, wywołał wojnę". Lubnauer o protestach

- Coraz częściej odnoszę wrażenie, że Jarosław Kaczyński specjalnie wywołał to, co możemy nazwać już wojną domową poprzez wyrok TK 22 października, a więc w środku pandemii, po to, byśmy nie mówili, że rząd kompletnie nie radzi sobie z pandemią - stwierdziła Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  aborcja protest POLSKA Katarzyna Lubnauer Polskie Radio 24

"Obrona życia wynika z konstytucji". Doradca prezydenta o projekcie ustawy ws. aborcji

– Dochodzi do pewnego zawężenia i propozycji związanej z tym, żeby dziecko i życie człowieka było chronione – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Sałek o prezydenckim projekcie ustawy w sprawie aborcji. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marek Sawicki (PSL), Radosław Fogiel (PiS), Marcelina Zawisza (Lewica) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  aborcja POLSKA Radosław Fogiel Paweł Sałek Katarzyna Lubnauer Marek Sawicki polityka ustawa Beata Michniewicz prezydent Andrzej Duda

Lubnauer ostrzega przed "wylęgarnią zarazy" 1 listopada. Chwali... "tysiące protestujących"

Katarzyna Lubnauer (KO) przedstawiła na Twitterze dwie skrajne opinie w ciągu kilku godzin. W czwartek przed południem przestrzegała przed "wylęgarnią zarazy w komunikacji miejskiej 1 listopada". Wieczorem pochwaliła protestujących za liczną frekwencję w Łodzi. Jak widać, jednych dotyka koronawirus, a innych nie.
Zobacz więcej na temat:  aborcja demonstracje protest Katarzyna Lubnauer społeczeństwo Łódź POLSKA

Krytyka rządu PiS przez opozycję. Burzyńska: do różnych punktów widzenia niezbędny jest szacunek

- Możemy różnić się w poglądach z opozycją, ale do różnych punktów widzenia niezbędny jest szacunek i konfrontacja różności poglądów - mówiła w Polskim Radiu 24 Lidia Burzyńska, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica rząd opozycja koalicja obywatelska rekonstrukcja rządu Aleksandra Dulkiewicz Katarzyna Lubnauer Monika Rosa Prawo i Sprawiedliwość Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Katarzyna Lubnauer: zwierzęta w cyrkach to już przeszłość

- Chciałabym zobaczyć ten projekt. Na razie mamy zapowiedź, że będziemy dążyć do tego, żeby zamknąć branżę futrzarską - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer. Poseł Koalicji Obywatelskiej skomentowała projekt ustawy PiS o ochronie zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Katarzyna Lubnauer