Polskie Radio
Section05
Sylwia Białek

Pushbacki na granicy. "Ludzi nie można wyrzucać"

- To już zostało wyjaśnione przez służby, Niemcy przyznały się do tego, że to był błąd, że byli to niedoświadczeni funkcjonariusze, był to incydent. Bardzo dobrze, że rozmawiamy na ten temat, żeby nie zdarzało się to w przyszłości. Jestem przeciw pushbackom, to trzeba unormować, także na granicy z Białorusią - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Okuła (Polska 2050), która dyskutowała z Marcinem Sypniewskim (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Unia Europejska granica Niemcy imigranci w Europie

POLSKIE RADIO 24 Wiceszef KE z Polski? Kohut: jest na to realna szansa

- To jest moment, w którym musimy już wiedzieć, jak ma wyglądać Komisja Europejska. Polska jest piątym największym krajem UE, byłoby dobrze, żebyśmy otrzymali wiceprzewodniczenie w Komisji Europejskiej, z tego, co wiem, ta pozycja jest w grze - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kohut (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Łukasz Kohut Komisja Europejska Ursula von der Leyen

Obsada stanowisk w UE. Rzepa i Gembicka spierają się o Sikorskiego

- Na pewno Polska jest dzisiaj w całkowicie innym miejscu niż przez ostanie osiem lat, kiedy tak naprawdę będąc w Brukseli niewiele mieliśmy do powiedzenia, a w Polsce pohukiwaliśmy na UE, powodując, że wielu Polaków dziś podchodzi do UE średnio entuzjastycznie - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa (Polskie Stronnictwo Ludowe), który dyskutował z Anną Gembicką (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Radosław Sikorski Anna Gembicka Unia Europejska wojna na Ukrainie

Magierowski odchodzi. Zandberg: nie stać nas na klincz

- Polska nie może ryzykować tego, że jej głos nie będzie obecny tam, gdzie będą podejmowane bardzo ważne decyzje w ciągu najbliższych kilku miesięcy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Adrian Zandberg z Partii Razem. Odniósł się w ten sposób do informacji Polskiego Radia o planowanym odwołaniu Marka Magierowskiego ze stanowiska ambasadora Polski w USA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Zandberg Sejm USA Marek Magierowski

Wróci handel w niedziele? 'Ważne to, czego chcą Polacy"

- Są badania, które pokazują, że Polacy nie chcą powrotu do niedziel handlowych. W tej chwili wykuwa się na posiedzeniach klubów sejmowych kompromisowe rozwiązanie, musimy uwzględniać to, czego chcą Polacy - mówiła w Polskim Radiu 24 Mirosława Nykiel (Koalicja Obywatelska), która dyskutowała z Robertem Gontarzem (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka handel handel w niedzielę

Areszt dla żołnierzy. Tyszka: wzywam do dymisji szefa MON

- Aresztowanie przez Żandarmerię Wojskową trzech polskich żołnierzy na granicy jest jednym z największych skandali ostatnich miesięcy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Tyszka, poseł Konfederacji, kandydat do Parlamentu Europejskiego. Dodał, że minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz powinien podać się do dymisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie granica żołnierze Stanisław Tyszka Konfederacja Władysław Kosiniak-Kamysz wojna hybrydowa

POLSKIE RADIO 24 Strefa buforowa. Gramatyka: decyzja wymaga przemyślenia

- Na jednej szali mamy bezpieczeństwo polskiej granicy, bezpieczeństwo RP, na drugiej szali mamy bezpieczeństwo przedsiębiorców, którzy tam pracują, i ludzi, którzy tam mieszkają, dla których taka decyzja będzie na pewno dużym problemem - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Gramatyka (Polska 2050), który dyskutował z Ewą Zajączkowską-Hernik (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Gramatyka Ewa Zajączkowska-Hernik Białoruś straż graniczna granica

POLSKIE RADIO 24 Komorowski: 4 czerwca powinien być świętem państwowym

- Od wyborów czerwcowych 1989 r. rozpoczęła się polska droga, która prowadziła do pełnej suwerenności naszego państwa, droga wolności do zamiany ustrojowej, także obywatelskiej i demokracji, droga ku normalnemu wolnemu rynkowi i gospodarce - mówił w Polskim Radiu 24 Bronisław Komorowski, były prezydent. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Bronisław Komorowski wybory 1989 transformacja ustrojowa

Polskie Radio 24 Obajtek nie stawi się na komisji? "To element jego kampanii"

- Daniel Obajtek powinien się stawić na przesłuchanie przed komisją śledczą. Zapowiadana przez niego nieobecność i wpisy na ten temat w mediach społecznościowych to element kampanii wyborczej. Jest liderem listy PiS i próbuje przyciągnąć uwagę - powiedziała w Polskim Radiu 24 Paulina Matysiak, posłanka Lewicy Razem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Paulina Matysiak Daniel Obajtek