Polskie Radio
Section05
Sylwia Białek

Wiceprezydent USA: Stany Zjednoczone będą bronić każdego centymetra terytorium NATO

- Zobowiązanie USA do realizacji artykułu 5. Traktatu Północnoatlantyckiego jest niepodważalne. Atak na jednego jest atakiem na wszystkich - powiedziała wiceprezydent USA Kamala Harris po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Przyznała też, że Stany Zjednoczone i Polska mają specjalną relację. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka USA Andrzej Duda Ameryka Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie Sylwia Białek

Szczepienie na koronawirusa trzecią dawką. 24 września rusza rejestracja dla osób 50+ i medyków

Przed nami czwarta fala koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przyjęto rekomendację Rady Medycznej przewidującą, że po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19 będzie można podać trzecią dawkę przypominającą. Mogą z niej skorzystać osoby powyżej 50 lat i pracownicy służby zdrowia. Jako trzecia dawka będą stosowane preparaty firm Pfizer i Moderna, czyli szczepionki mRNA.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Patryk Michalski Sylwia Białek zdrowie medycyna

Jan Ptaszyn Wróblewski laureatem Nagrody Mediów Publicznych!

– Dobrze, że ta tradycja wróciła. Była próba zakorzenienia jej 11 lat temu, co prawda została przerwana, ale do niej powróciliśmy. Myślę, że będziemy przyznawać tę nagrodę dorocznie – mówił wiceminister kultury, Jarosław Sellin po rozdaniu Nagród Mediów Publicznych, które miało miejsce 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Nagrody Mediów Publicznych 2019 Jan Ptaszyn Wróblewski Jarosław Marek Rymkiewicz Sylwia Białek Joanna Wnuk-Nazarowa Krzysztof Masłoń Marcin Łukawski