Polskie Radio

"Wyśniony". Premiera nowego singla Anny Rusowicz

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2024 10:00
Słoneczny, optymistyczny przebój w klimacie epoki, gdy artyści i ich fani na świat patrzyli przez różowe okulary. "Wyśniony" to najnowszy singiel z nadchodzącego albumu Anny Rusowicz. Singiel wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia, wydawnictwo miało premierę w piątek 17 maja.
Anna Rusowicz Wyśniony
Anna Rusowicz "Wyśniony"Foto: mat.promocyjne

Piosenka trwa niewiele ponad trzy minuty i ma klasyczną budowę (zwrotka-refren-zwrotka-refren-bridge-refren). Utrzymana jest w rytmie oddającym energię kroków, jakimi przez życie idzie bohaterka tekstu. Głosowi Anny Rusowicz - ponad dominującym brzmieniem perkusji - towarzyszą gitary elektryczne, trąbki i saksofony, organy Hammonda.

Witaj, Słuchaczu, w świecie, w którym obowiązują sprawdzone wzory tworzenia muzyki popularnej i jednocześnie ważnej.

Anna Rusowicz - z zawodu wokalistka i autorka piosenek - z wykształcenia jest magistrem psychologii. "Wyśniony" to echo jej niewygasłej pasji do zgłębiania sygnałów, które świat wysyła do nas, gdy śpimy: W snach odwiedzamy inne krainy i widzimy rzeczy niezrozumiałe na jawie, ale które mają swoje uzasadnienie i znaczenie. Trzeba im się tylko uważnie i bez lęku przyjrzeć - mówi artystka.

- A co mi mówią moje sny? To, że pewien etap w moim życiu skończył się, aby zaczął się kolejny. Oczywiście, nie wiem, co się wydarzy, bo życie pisze różne scenariusze, ale wierzę, że gdzieś na górze istnieje plan, który mnie zaskoczy… albo nie, jeśli zaufam snom. Ta piosenka jest moją wróżbą, która na pewno się spełni. Będzie w moim życiu czas na miłość, na beztroskie momenty, na zabawę.

Ania Rusowicz Official "Wyśniony"/Youtube

"Wyśniony" to szósty singiel z nadchodzącego albumu „Dziewczyna słońca” (premiera: 24.05.2024). Wcześniejsze single („Tobie”, „Ciebie kochać chcę” z udziałem Kuby Badacha, „Co się stało z naszą miłością”, „Plan na miłość” i „Naiwna” ) są dostępne we wszystkich serwisach streamingowych.

Piosenki, które słuchacze już poznali, i te, które poznają dopiero, gdy ukaże się płyta długogrająca (także na winylu!) potwierdzają, że artystka niezmiennie stawia na naturalność „bigbitowego” brzmienia.  Muzyka na nowym albumie zainspirowana została muzycznym bogactwem hippisowskiej złotej ery przełomu lat 60. i 70. i jest wyzwaniem rzuconym komercyjnej konfekcji produkowanej przez komputerowe algorytmy. To manifestacja artystycznej szczerości.

Album "Dziewczyna słońca" jest już w przedsprzedaży na sklepie Polskiego Radia, w tym tylko w przedsprzedaży z autografem Artystki.

mat.prasowe/id/kh