Polskie Radio

Krzysztof Brejza i Anna Maria Żukowska gośćmi "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2024 17:00
Gośćmi "Sygnałów dnia" w poniedziałek (5.02) będą: o godz. 7.15 Krzysztof Brejza, europoseł Koalicji Obywatelskiej, a o godz. 8.15 Anna Maria Żukowska, przewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy.
Multimedialne studio radiowej Jedynki
Multimedialne studio radiowej JedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Poza tym w audycji:

Najwyższa Izba Kontroli przedstawi raport dotyczący fuzji Orlenu z Lotosem. "Kontrolerzy NIK, na podstawie dokumentów m.in. w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz resorcie klimatu i środowiska, ustalili, że zaniżenie ceny Lotosu było na kwotę około 5 miliardów złotych" - powiedział w piątek prezes Izby Marian Banaś.

Osiem organizacji zrzeszających stacje kontroli pojazdów znów apeluje do Ministerstwa Infrastruktury o waloryzację cen za okresowe badania techniczne - stawka miałaby wzrosnąć z 99 złotych do 246 złotych.

To chyba najdroższa pamiątka przywieziona z wypoczynku w Tatrach - jest nią paragon za taksówkę z Zakopanego na parking do Morskiego Oka - ponad 360 złotych. Na co uważać przy korzystaniu z transportu w miejscowościach wypoczynkowych?

Robi się cieplej, a gdy tylko zza chmur wyjdzie słońce, miłośnicy ogrodnictwa niecierpliwie szukają możliwości realizowania swojej pasji, tym bardziej, że ziemia tej zimy nie zamarzła. Ci, którzy mają przydomowy ogródek już złapali łopatki i grabie - sprzątają i planują rabatki.

***

Na audycję "Sygnały dnia" w poniedziałek (5.02) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Karolina Rożej i Karol Surówka.

kk