Polskie Radio
Section05
lewica

"W walce z COVID-19 - polityka na bok". Apel Jana Mosińskiego do opozycji

- Zwracam się z prośbą do opozycji, by walce z koronawirusem odstawić politykę na bok, nie krytykować rządu tylko dlatego, że jest okazja, by zwołać konferencję prasową i coś powiedzieć. W walce z pandemią warto byłoby przyjąć zasadę "wszystkie ręce na pokład". Myślę, że tego Polacy od nas oczekują - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Jan Mosiński (PiS). Gościem "Dwóch stron" była również poseł Lewicy Wanda Nowicka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce PiS obostrzenia lockdown opozycja lewica Wanda Nowicka Jan Mosiński

Gawkowski o programie szczepień: kibicuję rządowi, jego sukces to sukces Polski

– Szczepienia dają szansę na wyjście z kryzysu i im więcej Polek i Polaków się zaszczepi, tym lepiej. W tym aspekcie kibicuję rządowi, bo jego sukces będzie sukcesem Polski – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy, sekretarz zarządu partii Wiosna Krzysztof Gawkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Gawkowski POLSKA Trójka Bartłomiej Graczak wiosna lewica polityka

Marek Rutka o posłach bez maseczek: to nieodpowiedzialne, potrzebujemy mechanizmów walki z dezinformacją

- To nie do zaakceptowania, że ktoś w celach doraźnej walki politycznej bierze na szalę ludzkie życie i zdrowie – mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Rutka z sejmowej komisji zdrowia, komentując nienoszenie maseczek podczas obrad przez niektórych posłów z Konfederacji, m.in. przez Grzegorza Brauna. Jak podkreślił, potrzebne są mechanizmy walki z dezinformacjami takimi jak negowanie istnienia pandemii.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek POLSKA zdrowie pandemia szczepienia lewica Koronawirus w Polsce polityka COVID-19

Lewica przeciwko upamiętnieniu ks. Blachnickiego. Winnicki: trzecie pokolenie UB atakuje heroiczną postać

- Klub Lewicy apeluje do Sejmu aby skończył z klerykalizmem w czczeniu pamięci - mówiła Joanna Senyszyn podczas sejmowej dyskusji o uchwale upamiętniającej ks. F. Blachnickiego. Poseł Konfederacji Robert Winnicki określił jej głos jako "obrzydliwą, podłą manipulację". Sejm ostatecznie podjął uchwałę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm lewica polityka Kościół Franciszek Blachnicki

Kazimierz Smoliński: temperatura sporu politycznego jest w Polsce bardzo wysoka

- Temperatura sporu politycznego jest bardzo wysoka. Jako politycy powinniśmy się uderzyć we własne piersi. Myślę, że ja i poseł Marcin Kulasek jesteśmy przykładami polityków, którzy raczej nie podnoszą tej temperatury. Nasze wypowiedzi są wyważone i racjonalne - podkreślił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński, poseł PiS. Gościem audycji był także Marcin Kulasek z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce PiS obostrzenia lockdown lewica Mirosław Skowron Kazimierz Smoliński

Arkadiusz Iwaniak: jeśli nie musimy wychodzić, zostańmy w domu

- Przed świętami miałem zaplanowanych kilka akcji, jak posiłek dla potrzebujących, dla bezdomnych, chciałem zrobić kilka rzeczy i ze wszystkiego się wycofałem - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Arkadiusz Iwaniak. - Dzisiaj najważniejsze jest to, byśmy wszyscy zdrową nogą przeszli przez ten okres. Apeluję: dystans, maseczka, dezynfekcja, jeśli nie musimy wychodzić, zostańmy w domu - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Adrian Klarenbach koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia COVID-19

Dr Kawęcki: mówienie o zjednoczeniu Lewicy to raczej fakt PR-owy

- Zmiana barw politycznych przez wiceszefową Lewicy jest potwierdzeniem tego, że poziom sporów personalnych, wzajemnych oskarżeń oraz pomówień w byłym już środowisku poseł Pawłowskiej jest tak duży, że stawia pod wielkim znakiem zapytania ideowość działaczy formacji lewicowych - powiedział politolog dr Krzysztof Kawęcki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka lewica Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin