Polskie Radio
Section05
lewica

Tomasz Trela: jestem zwolennikiem jasnego podziału na bloki polityczne

- Jeśli ktokolwiek uważa, że tak łatwo jest stworzyć jedną listę wyborczą, to oczywiście łatwo nie jest. Dla mnie byłoby to dość czytelne, gdyby PSL miało jeden blok wyborczy, Szymon Hołownia i Platforma mieli drugi blok wyborczy i Lewica miałaby trzeci blok wyborczy. Wtedy walczymy o swoje elektoraty, walczymy o swoich wyborców - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Tomasz Trela.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel POLSKA polityka lewica Platforma Obywatelska Donald Tusk

Cimanouska z wizą humanitarną. Konieczny: białoruscy opozycjoniści widzą w Polsce kraj, który im sprzyja

- Opozycjoniści białoruscy widzą w Polsce kraj, który im sprzyja. Wspieramy ruchy demokratyczne na Białorusi, ale także bliskość geograficzna ma duży wpływ na to, że ludzie uciekają z Białorusi akurat do Polski - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Konieczny z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś Aleksander Łukaszenka Magdalena Ogórek lewica

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zyskuje, Koalicja Obywatelska traci. Najnowszy sondaż poparcia

Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 36 proc. badanych; to wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z badaniami z poprzedniego tygodnia. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. badanych (spadek o 1 punkt procentowy) - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Szymon Hołownia lewica PSL Kukiz'15 Rafał Trzaskowski Donald Tusk sondaż

"Trudno, żebyśmy głosowali przeciw swojemu programowi". Iwaniak o poparciu Lewicy dla Polskiego Ładu

- Jeśli chodzi o Polski Ład i np. kwotę wolną od podatku, to mamy to w programie. Trudno, żebyśmy głosowali przeciwko naszemu programowi. Musimy poczekać na konkretne rozwiązania, gdzie pojawią się konkretne zapisy - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Iwaniak, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład podatki samorząd pieniądze gospodarka polska lewica POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Początek dobrych zmian". Poseł PiS o głosowaniu Antoniego Mężydły ws. prezesa IPN

- Ci ludzie z PO do tej pory, przez wiele lat, nie wspierali nas, a teraz - chociażby w przypadku IPN - niektórzy z senatorów wyłamują się, popierają naszych kandydatów i to jest wg mnie taki początek dobrych zmian - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Duszek (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Marek Sowa (PO).       
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS lewica koalicja obywatelska polityka IPN Platforma Obywatelska

Senyszyn: Czarzasty nie powinien być liderem Lewicy, kieruje partią w sposób niedemokratyczny

- Trzeba pamiętać, że mamy najbardziej antyPiSowski elektorat. Dlatego nie można prowadzić żadnych rozmów z Prawem i Sprawiedliwością. Natomiast Włodzimierz Czarzasty nie powinien być liderem Lewicy, bo kieruję partią w sposób niedemokratyczny - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Joanna Senyszyn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Senyszyn lewica Włodzimierz Czarzasty

Mosiński: im więcej zaszczepionych, tym mniejsze żniwo nowej mutacji wirusa

- Każda osoba zaszczepiona to szansa na to, aby ta mutacja koronawirusa zbierała jak najmniejsze żniwo, żeby tych zachorowań było jak najmniej, a zgonów wcale - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Grzegorz Napieralski (KO).     
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS lewica koalicja obywatelska Grzegorz Napieralski Jan Mosiński Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo pandemia szczepionka szczepienia

Joanna Lichocka: projekt noweli medialnej ma zatrzymać kpinę z polskiego państwa

- Obecnie mamy lukę w prawie, projekt nowelizacji ustawy medialnej ma zatrzymać kpinę z polskiego państwa i urealnić działania starego przepisu ustawy o radiofonii i telewizji z 2004 r. - mówiła na posiedzeniu sejmowej komisji kultury poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Joanna Lichocka media Joanna Senyszyn lewica Michał Szczerba koalicja obywatelska Sejm Unia Europejska

"Najważniejszy cel to konsolidacja". Czarzasty zapewnia, że zmiany na Lewicy są zgodne z procedurami

- Grupa kilku osób postanowiła zmienić zasady gry. Nie ma takiej możliwości - mówił lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, pytany o sytuację w swojej partii. Podkreślił, że najważniejszym celem do osiągnięcia w sprawach wewnętrznych lewicy była jej konsolidacja.
Zobacz więcej na temat:  lewica partie polityczne Włodzimierz Czarzasty samorząd POLSKA polityka Wiosna Roberta Biedronia SLD