Polskie Radio
Section05
lewica

Poseł Lewicy: KE oczekuje od nas naprawienia błędów, które sami popełniliśmy

- PiS nie chce przyjąć funduszy unijnych. Gdyby chciał to zrobić, to by wprowadził rozwiązania, które zaproponowała Lewica, a które dotyczyły prawdziwej likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Wtedy pieniądze by były. Komisja Europejska nie oczekuje od nas zbyt wiele - oczekuje od nas tylko naprawienia błędów, które sami popełniliśmy - ocenił na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne lewica Krzysztof Gawkowski Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska POLSKA polityka Krzysztof Świątek

Lewica i PiS na "tak" w sprawie seniorów. Ueberhan: często zgadzamy się, jeśli chodzi o pomoc

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Katarzyna Ueberhan mówiła, że w sprawach społecznych i tych dotyczących pomocy Lewica głosuje tak jak PiS. Jednak, jak zaznaczyła, "diabeł tkwi w szczegółach". Poseł odniosła się też do świadczeń dla emerytów, tak zwanych "trzynastek" i "czternastek", którym Lewica daje zielone światło. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Magdalena Ogórek emerytura sondaże sondaż PiS senior

Jacek Liziniewicz o najnowszym sondażu: Prawo i Sprawiedliwość nadal prowadzi

Jak napisano na łamach "Rzeczpospolitej", PiS utrzymałoby pozycję lidera, nawet gdyby Solidarna Polska startowała osobno. Wyniki najnowszego sondażu skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej", Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej oraz Michał Piękoś z "Trybuny".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Jacek Liziniewicz POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska koalicja obywatelska lewica społeczeństwo

Spotkanie prezesa PiS z liderem CDU. Wiceprzewodniczący Nowej Lewicy: to bardzo dobry kierunek

– W tak trudnej sytuacji na arenie międzynarodowej wszystkie siły powinny ze sobą rozmawiać – mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" odnosząc się do rozmów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami niemieckiej CDU Dariusz Wieczorek, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka lewica Bartłomiej Graczak polityka Niemcy Komisja Europejska Jarosław Kaczyński

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zdecydowanym liderem, PSL poniżej progu. Jest nowy sondaż

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, 39 proc. badanych deklarujących udział w wyborach zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę, 26 proc. na Koalicję Obywatelską, 11 proc. na Polskę 2050 i po 9 proc. na Konfederację oraz Lewicę - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż PiS koalicja obywatelska lewica PSL Konfederacja Polska 2050

4-dniowy tydzień pracy? Zandberg: jesteśmy za rozwiązaniem elastycznym

- Uważamy, że należy stopniowo obniżyć czas pracy do 35 godzin w tygodniu, a to, czy ludzie to sobie zorganizują w swoim zakładzie pracy tak, że będą mieli jeden dzień wolny, czy zorganizują to tak, że będą pracowali o godzinę krócej (...) - to powinno być w gestii ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Adrian Zandberg.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Zandberg lewica Platforma Obywatelska Donald Tusk POLSKA polityka GOSPODARKA ekonomia