Europarlament
Section01
Section02
Section03
Section04
Section06

Strasburg i Bruksela wydają się zbyt odległe? Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Parlamencie Europejskim dzięki audycjom emitowanym w Programie 1 i 4 Polskiego Radia SA i dostępnych także za pośrednictwem strony polskieradio.pl/europarlament.

Najlepszymi ambasadorami Parlamentu Europejskiego w Polsce są nasi europosłowie, którzy informują wyborców o swoich działaniach. Wspólnie z Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Polsce (BIPE) chcemy, wspierając posłów, przybliżyć Słuchaczom ideę jedynego na świecie parlamentu, którego członkowie reprezentują interesy blisko 500 milionów obywateli 28 państw.

Naszym zamiarem jest, żeby Parlament Europejski kojarzył się nie ze skomplikowaną, odległą instytucją, ale z gwarancją jak najlepszego prawa unijnego, obroną praw człowieka, obywateli, konsumentów, z forum, na którym Polacy mogą zgłaszać swoje problemy i przekonywać innych Europejczyków do korzystnych dla wszystkich rozwiązań.

Będziemy wspólnie z BIPE informować o Unii Europejskiej, a w szczególności o Parlamencie Europejskim i jego działaniach, debatach, decyzjach, w tym o działaniach polskich europosłów i zajmowanych przez nich stanowiskach.

KONKURS!
Pytanie: Jak nazywa się bałkański kraj z którym negocjacje akcesyjne rozpoczęły się w 2012 roku?