Section50
Section00
Okładka płyty Henryk Górecki: Symphony No. 3 (Symphony Of Sorrowful Songs), Beth Gibbons
Okładka płyty "Henryk Górecki: Symphony No. 3 (Symphony Of Sorrowful Songs)", Beth Gibbons, foto: materiały promocyjne
31.01.2019

Beth Gibbons z Portishead wyda album z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia

Premiera płyty odbędzie się 29 marca.

Beth Gibbons znana z brytyjskiej formacji Portishead nagrała album koncertowy "Henryk Górecki: Symphony No. 3 (Symphony of Sorrowful Songs)". Płyta to owoc współpracy wokalistki z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i dyrygentem Krzysztofem Pendereckim z 2014 roku. Wydawnictwu towarzyszyć będzie wideo zrealizowane podczas sesji nagraniowej w Operze Narodowej.

"III Symfonia op. 36 Symfonia pieśni żałosnych" to trzyczęściowa symfonia Henryka Mikołaja Góreckiego, dla którego inspiracją były słowa wyryte przez więzioną przez Niemców Helenę Błażusiak na ścianie celi więziennej zakopiańskiego pensjonatu Palace. Gibbons nie znająca języka polskiego nauczyła się całości tekstu fonetycznie, a naturalny kontralt porzuciła na rzecz sopranu.

Płyta zostanie wydana 29 marca przez wytwórnię Domino.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.