Section50
Section00
Quentin Tarantino
Quentin Tarantino, foto: Andrea Raffin / shutterstock
01.08.2019

Autorska playlista Quentina Tarantino w sieci

Na listę reżysera trafiło 71 kawałków.

Popularna w serwisie Spotify playlista "Film and TV Favorites" została "przejęta" przez Quentina Tarantino. Amerykański reżyser stworzył unikalną listę z ulubionymi kawałkami z własnych filmów. Aby odsłuchać ją w całości potrzeba aż trzy i pół godziny.

Wśród utworów znajdziemy takie kompozycje, jak "Bang Bang" Nancy Sinatry ("Kill Bill"), "You Can Never Tell" Chucka Berry'ego ("Pulp Fiction") czy "Apple Blossom" The White Stripes ("Nienawistna Ósemka").

- Słuchacie właśnie przejętej przeze mnie playlisty "Film and TV Favorites". Zagram Wam ulubione utwory ze ścieżek dźwiękowych moich filmów. Usiądźcie wygodnie, odprężcie się i przenieście się w muzyczny świat filmów Quentina Tarantino. Możecie nie chcieć z niego wyjść - ostrzega we wstępie do playlisty sam reżyser.

Poza playlistą z wybranymi przez Tarantino utworami, Spotify umieściło też soundtrack z najnowszego filmu reżysera - "Pewnego razu... w Hollywood". Znajduje się w nim 31 utworów, wśród których znajdziemy piosenki Simona i Garfunkela, Neila Diamonda czy Deep Purple.

"Pewnego razu... w Hollywood" trafi na ekrany polskich kin 16 sierpnia. W USA film swoją premierę miał w miniony piątek. Podczas pierwszego weekendu projekcji nowe dzieło Tarantino zarobiło najwięcej spośród jego dotychczasowych produkcji, przekraczając barierę 40 milionów dolarów.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.