Section50
Section00
01.10.2019

System Of A Down zagra w Krakowie

Zespół ogłosił europejską trasę koncertową.

Świetna wiadomość dotarła wczoraj do fanów System Of A Down. Zespół, po wcześniejszych zapowiedziach występów na festiwalach, ogłosił właśnie europejską trasę koncertową. W 2020 roku formacja odwiedzi co najmniej siedem miast (nie licząc koncertów festiwalowych) w Holandii, Niemczech, Czechach, Szwajcarii, Szwecji, Polsce i na Węgrzech. Polskich słuchaczy SOAD najbardziej ucieszy fakt, że Serj Tankian i spółka odwiedzą Kraków, gdzie 30 czerwca zagrają w Tauron Arenie.

Od wydania ostatniego albumu grupy zatytułowanego "Mesmerize/Hypnotize" minęło już 14 lat. W 2011 roku zespół rozpoczął prace nad nowym materiałem, jednak jak podają różne źródła, nie powinniśmy spodziewać się premiery nowej płyty w najbliższej przyszłości. Przyczyną takiego stanu rzeczy mają być różnice koncepcyjne wewnątrz SOAD.

- Dla mnie naprawdę dużą zagadką jest to, dlaczego "to" się nie dzieje. Według mnie moglibyśmy przeskoczyć pewne problemy, ponieważ nikt z nas nie zrobił nic na tyle kiepskiego, by nie można było temu zaradzić. To nie tak. To zwykłe różnice w pomysłach, które - jak dla mnie - trwają za długo - mówił w wywiadzie z NME basista zespołu, Shavo Odadjian.

Poniżej znajdziecie daty wszystkich europejskich występów System Of A Down zaplanowanych na przyszły rok:
03.06 – Amsterdam, Ziggo Dome
05-07.06 – Nürburg i Norymberga, Rock am Ring i Rock im Park
08.06 – Berlin, Waldbuhne
10-13.06 – Nickelsdorf, Nova Rock Festival
06.14 – Castle Donington, Download Festival
06.16 – Praga, O2 Arena
06.17 – Budapeszt, Laszlo Papp Sports Arena
06.19 – Zurych, Hallenstadion
06.23 – Sztokholm, Ericsson Globe
06.25-27 – Seinäjoki, Provinssirock Festival
06.30 – Kraków, Tauron Arena
06.01-04 – Viveiro, Resurrection Fest
06.02-03 – Lizbona, VOA Heavy Rock Festival

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.