Section50
Section00
Dawid Podsiadło podczas sesji akustycznej
Dawid Podsiadło podczas sesji akustycznej, foto: Michał Murawski/Sony Music
01.10.2019

Dawid Podsiadło ogłosił akustyczną trasę koncertową

Artysta odwiedzi czternaście miast w całej Polsce.

W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie ponad 60 tysięcy fanów było świadkami historycznego koncertu. Taco Hemingway i Dawid Podsiadło wyprzedali całą pulę biletów przewidzianą na swoje występy w stolicy Polski. Podczas swojego show Podsiadło zapowiedział nową trasę koncertową w innej niż dotychczas formule. Dziś poznaliśmy więcej szczegółów całego przedsięwzięcia.

Startująca w styczniu przyszłego roku trasa "Leśna muzyka" zmienia konwencję dotychczasowych występów Podsiadły - będzie to bowiem trasa akustyczna. Dawid razem z zespołem przygotował wyjątkowe aranżacje swoich dobrze znanych utworów. Przedsmak tego, co usłyszymy poznaliśmy podczas sobotniego występu. Artysta zaprezentował utwór "Matylda" w zupełnie odświeżonej wersji.

„Leśną muzykę”, która startuje w styczniu 2020 roku, promuje mini dokument powstały przy współpracy z marką Red Bull. Przedstawia on kulisy sesji akustycznej nagrywanej na Słowacji, podczas której Dawid z zespołem zarejestrował w plenerze 4 utwory. Wideo znajdziecie  na stronie redbull.com

Motywem przewodnim tournée Dawida jest ochrona środowiska. Jak wspomniał w trakcie koncertu, ekologia jest dla niego ważnym i istotnym zagadnieniem i w trakcie tej właśnie trasy planuje zachęcać fanów do działań mających na celu szerzenie świadomości ekologicznej.


Plakat promujący trasę koncertową "Leśna Muzyka" Dawida Podsiadły
Plakat promujący trasę koncertową "Leśna Muzyka" Dawida Podsiadły
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.