Section50
Section00
A.I. Maiden - Power Gravy
A.I. Maiden - Power Gravy, foto: YouTube.com/FunkTurkey
02.07.2020

Nowy kawałek Iron Maiden przygotowany przez... sztuczną inteligencję

The future is now, old man.

W ciągu ostatnich kilku tygodni niezwykłą popularność w sieci zdobył pewien youtuber prowadzący kanał Funk Turkey. Wszystko za sprawą serii utworów znanych zespołów stworzonych przez sztuczną inteligencję. AI zajęło się już hitami dla takich artystów jak Metallica, AC/DC, Nickleback, Red Hot Chili Peppers czy Nirvana. Teraz komputer wziął na tapet Iron Maiden.

Kirk Connor - bo tak nazywa się wspominany youtuber - zebrał wszystkie teksty utworów zespołu z bazy serwisu Genius, po czym użył ich do stworzenia piosenki za pomocą systemu łańcuchów Markowa. Następnie Connor samodzielnie opracował warstwę muzyczną i wokalną. W ten sposób powstało "Power Gravy".

- Wokale były... trudne. Bruce Dickinson jest niezwykle trudnym wokalistą do naśladowania i emulowania. Zrobiłem, co mogłem i mam nadzieję, że nie jest to aż tak tragiczne. Brzmi to trochę jak parodia w stylu South Park. Z drugiej strony ideą tej serii jest parodia, więc nie bierzcie tego zbyt serio - wytłumaczył internautom Funk Turkey.

Co sądzicie o "A.I. Maiden"?

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.