Section50
Section00
Nas
Nas, foto: Universal Music/mat. prasowe
11.10.2021

"Big Nas" - nowy numer Króla Queens

Raper dołącza do inicjatywy MasterClass.

Nas powraca z nowym singlem zatytułowanym po prostu "Big Nas". Kawałek wyprodukowany przez Hit-Boya, z którym raper współpracuje regularnie od dwóch lat, powstał w trakcie tworzenia materiału dla serii MasterClass. Nowemu utworowi towarzyszy teledysk w reżyserii Ben Deana. Znajdziecie go na YouTube:

Nas - Big Nas / YouTube: Nas

Seria Nasa dla MasterClass nosić będzie tytuł "Nas Teaches Hip-Hop Storytelling". Nowojorski raper opowie w niej o swoim życiu i rozwoju wraz z ewolucją hip-hopu. Artysta spróbuje również pomóc młodym twórcom w poszukiwaniu inspiracji oraz własnego unikalnego stylu.

Premiera "lekcji" Nasa zaplanowana jest na 14 października.

Zwiastun "Nas Teaches Hip-Hop Storytelling" / YouTube: MasterClass

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.