Section50
Section00
Tyson Fury
Tyson Fury, foto: V-LEIBIUK/Shutterstock
02.11.2022

Tyson Fury nagra piosenkę, by pomóc mężczyznom z problemami psychicznymi

Mistrz rusza ze wsparciem.

Tyson Fury, jeden z najbarwniejszych i przy okazji najlepszych pięściarzy na świecie, postanowił... wydać piosenkę. Mistrz świata prestiżowej federacji WBC chce w ten sposób wspomóc mężczyzn zmagających się problemami psychicznymi.

Popularny "Gypsy King" wziął na tapet utwór "Sweet Caroline" Neila Diamonda. Cały dochód z coveru Fury'ego zostanie przeznaczony organizacji Talk Club, która zajmuje się tworzeniem grup wsparcia oraz terapii dla mężczyzn.

Odświeżona wersja "Sweet Caroline" ukaże się 11 listopada, na 9 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw świata w Katarze.

- "Sweet Caroline" to nagranie, które kocham od zawsze i jestem niezwykle podekscytowany, że mogę zaśpiewać i wydać jego nową wersję. Stało się to możliwe dzięki Warner Music. Okres mistrzostw wydaje się być idealną okazją, by podzielić się tym z Wami - komentuje Fury.

Pięściarz nie ukrywa, że w przeszłości zmagał się z poważnymi problemami psychicznymi, które nieomal zaprowadziły go do próby samobójczej. Podkreśla on, że współpraca z Talk Club daje mu nadzieję na to, że więcej mężczyzn zacznie otwarcie mówić o swoich kłopotach i szukać odpowiedniej pomocy.

Neil Diamond - Sweet Caroline (Live At The Greek Theatre / 2012) / YouTube: Neil Diamond

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.