Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

15.07.2017

Nowy album Zeda Biasa.

mat. artysty mat. artysty

Dave Jones, bardziej znany jako Zed Bias i Maddslinky, to prawdziwa legenda brytyjskiej muzyki klubowej. Pionier stylu 2-step i UK garage, z powodzeniem tworzący również bardziej techniczne, house'owe produkcje (album "Boss" dla Swamp 81), także UK funky, dubstep, muzykę grime (m.in. w ramach projektów Sleepin' Giantz  i Madd Again!), a ostatnio próbujący swoich sił w bardziej footworkowej stylistyce i tempie. I w takim klimacie utrzymana jest jego najnowsza płyta przygotowana dla dBridge'a i jego opiniotwórczej drumandbassowej firmy Exit Records. Materiał nosi tytuł  "Different Response", i pojawiają się na nim tacy goście jak MC DRS, Zoë Violet, Eva Lazarus czy soulowa wokalistka Herleigh Blu. Wytwórnia Exit opisuje ten album jako "nowoczesny brytyjski soul w formacie 160 BPM", i mając w pamięci dotychczasowe footworkowe dokonania Zeda Biasa, a także jego niezmiennie wysoką producencką formę, pewni jesteśmy, że to będzie świetny materiał. Premiera płyty 22 września, a jej tracklista wygląda następująco:

01. Give Up The Ghost feat. Disco Puppet & Nasrawi
02. In The Room feat. Harleigh Blu
03. Restless feat. Eva Lazarus
04. Don’t Play
05. Something Wrong feat. Nasrawi & Essarai
06. Lost Souls feat. DRS
07. Different Response feat. Zoë Violet
08. Energy High feat. Bahia
09. Just Like OHM
10. He Loves Me feat. Harleigh Blu
11. Dissecting Frequencies
12. The Medicine Man feat. DRS
13. Jibba Jabba
14. Coral Mist feat. MstrJ
15. Heading North

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl