Section50
Section00
22.11.2016

A TRIBE CALLED QUEST - We The People....

Wciąż trudno w to uwierzyć, ale - tak! - mamy nareszcie nowy album legendarnej hiphopowej grupy A Tribe Called Quest.

Płyta nosi tytuł "We Got It From Here... Thank You 4 Your Service" i wydana została 18 lat po premierze poprzedniego krążka pt. "The Love Movement".  Ten nowy materiał to również album pożegnalny, zamykający pięknie historię A Tribe Called Quest. Nagrany jeszcze z raperem Phife Dawgiem, ale opublikowany juz po jego śmierci (Phife zmarł w marcu tego roku, płyta ukazała się 11 listopada).

I choć przez ostatnie 2 dekady muzyczna mapa świata zmieniła się wielce, okazuje się, że "We Got It From here..." to dziś płyta numer 1 w Stanach Zjednoczonych. Ku naszej olbrzymiej radości.

Czwórka również poświęca jej na antenie mnóstwo miejsca i uwagi, a na naszej plejliście z dumą i przyjemnością gramy singlowe "We The People....".

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.