Section50
Section00
28.06.2018

CHAKA KHAN - Like Sugar

www.facebook.com/chakakhan www.facebook.com/chakakhan

Amerykanka Chaka Khan, obdarzona potężnym głosem prawdziwa legenda muzyki soul, powraca z nowym singlem! Utwór nosi tytuł "Like Sugar" i z pewnością będzie to jeden z najbardziej roztańczonych i imprezowych hitów tego lata. Nagranie wyprodukował Brytyjczyk Dave Taylor aka Switch, były członek grupy Major Lazer, znany także ze współpracy z takimi artystami jak M.I.A, Santigold, Coldcut, Tricky, Andrea Martin itd., a sam groove wysamplowany został z funkowego klasyka grupy The Fatback Band pt. "(Are You Ready) Do the Bus Stop" z roku 1976.
Co ciekawe, pierwsza wersja "Like Sugar" - opatrzona tytułem "Suga" - dwa lata temu ukazała się na soundtracku do telewizyjnego serialu "The Get Down". Partię wokalną wykonywała wówczas Sarah Ruba z kanadyjskiego synth-popowego duetu New Look. Oczywiście wykonanie Chaki jest dużo lepsze - bardziej autentyczne i o dużo większej mocy i ładunku soulowego żaru.
Jeszcze w tym roku ukazać ma się również pełny nowy album Amerykanki, a materiał nie tylko wyprodukuje, ale również wyda wspomniany Dave Taylor oraz założona przez niego firma Diary Records. Czekamy z niecierpliwością.


 Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.