Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

CHAKA KHAN - Like Sugar

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 22:56

www.facebook.com/chakakhan www.facebook.com/chakakhan

Amerykanka Chaka Khan, obdarzona potężnym głosem prawdziwa legenda muzyki soul, powraca z nowym singlem! Utwór nosi tytuł "Like Sugar" i z pewnością będzie to jeden z najbardziej roztańczonych i imprezowych hitów tego lata. Nagranie wyprodukował Brytyjczyk Dave Taylor aka Switch, były członek grupy Major Lazer, znany także ze współpracy z takimi artystami jak M.I.A, Santigold, Coldcut, Tricky, Andrea Martin itd., a sam groove wysamplowany został z funkowego klasyka grupy The Fatback Band pt. "(Are You Ready) Do the Bus Stop" z roku 1976.
Co ciekawe, pierwsza wersja "Like Sugar" - opatrzona tytułem "Suga" - dwa lata temu ukazała się na soundtracku do telewizyjnego serialu "The Get Down". Partię wokalną wykonywała wówczas Sarah Ruba z kanadyjskiego synth-popowego duetu New Look. Oczywiście wykonanie Chaki jest dużo lepsze - bardziej autentyczne i o dużo większej mocy i ładunku soulowego żaru.
Jeszcze w tym roku ukazać ma się również pełny nowy album Amerykanki, a materiał nie tylko wyprodukuje, ale również wyda wspomniany Dave Taylor oraz założona przez niego firma Diary Records. Czekamy z niecierpliwością.


 Marcin "Harper" Hubert