Section50
Section00
30.05.2019

ISAAC BIRITURO & THE RAIL ABANDON - I Know (I'm OK)

fot. Lukas Willasch                                              fot. Lukas Willasch

Ganijczyk Isaac Birituro to mistrz ksylofonu. Brytyjczyk Sonny Johns aka The Rail Abandon to muzyk indie-popowej grupy PicaPica, a także nominowany do licznych nagród (Grammy, Mercury, MOBO)  producent i inżynier dźwięku mający na koncie współpracę z takimi wykonawcami jak Portico Quartet, Oumou Sangare, czy Ali Farke Toure.

"Kalba" to nie tylko tytuł ich pierwszego wspólnego albumu, ale również nazwa miasta w północnej Ganie, w którym większość materiału została skomponowana i nagrana (m.in. z udziałem tamtejszego chóru The Kalba Birifore Choir). W zaraźliwym, podnoszącym na duchu "I Know (I'm OK)" śpiewa również Samantha Whates ze wspomnianej ekipy PicaPica, i jeśli tylko ów singiel przypadnie Wam do gustu, to sięgnijcie koniecznie po cały album. A najlepiej nie rozstawajcie się z nim w nadchodzącym sezonie letnim. Cudowne wakacje gwarantowane.

MaH

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.