Section50
Section00
18.04.2019

BELUGA STONE - Spiritual Surfing

Do rozpłynięcia jeden krok.

mat. U Know Me

BELUGA STONE
Spiritual Surfing
(U Know Me)
Polskie, a świetne, do tego mocno spalone kalifornijskim słońcem. Beluga Stone to nowy projektów muzyków krajowej grupy P.Unity - wokalisty Jędrka Dudka, wykuwającego także beaty jako Beluga Trigga, oraz grającego na gitarze Maćka Sondija aka Master Stone. Projekt mniej imprezowy i funkowy, nie tak rozbuchany brzmieniowo w zestawieniu z dokonaniami matczynej formacji. Ich "Spiritual Surfing" (tytuł adekwatny do zawartości) to cudownie niespieszny, psychodeliczno-soulowy fajerwerk, nad którym unosi się duch Sly'a Stone'a, Shuggiego Otisa i George'a Clintona (szczególnie jego załogi Funkadelic), ale również młodszego pokolenia poszukiwaczy dźwiękowych przygód spod znaku ekipy Brainfeeder. Muzyka rozlewa się rozkosznie po uszach, ciele i duszy, a po wybrzmieniu ostatniego dźwięku będziecie tak zrelaksowani, jak jeszcze nigdy nie byliście. Bez jogi, dalekich podróży, magicznych kadzideł i innych środków poszerzających świadomość. W skrócie: cacuszko. Tak nad Wisłą jeszcze nie grano.
4,5 / 5
Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.