Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Elektroniczna mapa Polski 2018 według Audioriver. Ostatnie ogłoszenie

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 13:00
Audioriver ogłasza imponujący skład polskich artystów. Wśród znanych z naszej anteny dj-ów i producentów znajdziecie naszych ludzi: Berta (Last Robots) oraz Lexa (Novika & Mr. Lex)

Polska scena elektroniczna jest w bardzo dobrej kondycji. Nic więc dziwnego, że grono jej fanów stale się powiększa. Jest tylko jedno wydarzenie w Polsce, podczas którego możecie zobaczyć i posłuchać tak dużej ilości polskich reprezentantów tego gatunku – Audioriver w Płocku. Do ogłoszonej już wcześniej polskiej reprezentacji dołącza aż 32 artystów i tym samym program muzyczny festiwalu zostaje zamknięty. Od teraz jedynym Waszym (poważnym) zmartwieniem będą decyzje, których ze 103 łącznie ogłoszonych polskich i zagranicznych artystów wybrać.

Wschód

Program muzyczny Audioriver zasili silna reprezentacja Warszawy, czyli: AGIM -jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej; Piotr Bejnar - producent, DJ, dźwiękowiec, założyciel Otake Records i 2529 KM, zdecydowanie jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej sceny klubowej; Novika & Mr. Lex - duet obecny na scenie klubowej od lat, który wystąpił już chyba we wszystkich zakątkach kraju oraz na najważniejszych festiwalach; Michał Wolski - muzyk, kompozytor, aktywista na rzecz kultury i sztuki i producent muzyczny skupiony na głębokich, bogatych w szczegóły odmianach muzyki techno, ambient i eksperymentalnej, a także Last Robots – obecny na krajowej scenie od ponad 15 lat, których można ich usłyszeć w całej Polsce i którzy są pomysłodawcami i organizatorami imprez pod szyldem Electricity!.

Wśród artystów ze stolicy znaleźli się również: Foxall, czyli nowy projekt dwóch producentów i DJ-ów, Marcin Chumowicza (Cocolino) i Pawła Sowy (Sovinsky), którzy pod nowym aliasem tworzą orientalne i wolne, etnicznie brzmienia; K.O.D. - Komitet Obrony Disco - współtworzą go Pitti Schmitti i Kovvalsky, których sety charakteryzuje wrażliwość i radość – grają klasykę disco, eksperymenty italo, oraz house rodem z Paradise Garage; Kuba Otłowski, który jest jednym z czołowych stołecznych artystów, a jego styl grania charakteryzuje się liniami pełnymi głębokiego basu oraz intrygujących melodii - w swoich setach stawia na świeżość i idealnie dopracowaną selekcję. Do lineupu dołączyli również: Sept - producent muzyczny, który znany jest ze swych hipnotycznych i mocnych setów, a jego produkcje są grane przez największych DJ-ów sceny muzyki elektronicznej; Sincz - DJ i producent, którego twórczość skupia się wokół house i techno, jest również jednym z rezydentów klubu Smolna oraz Seltron - swoista klubowa „supergrupa” współtworzona przez SLG i Eltrona - ich współpracę pod tym kryptonimem rozpoczął spontaniczny utwór „Otwórz Oczy”.

Zobaczymy jeszcze Deaf Can Dance, czyli nowy projekt Phila Jenskiego, tegorocznego ambasadora konkursu BURN Residency; LuLu Malinę obdarzoną silną kobiecą energią oraz charyzmatyczną ekspresją w każdej minucie jej elektronicznego performance’u; Ritual Thrills - szamańskie alter ego Truanta, rezydenta klubów Smolna i Luzztro oraz Maryo - pasjonata wolniejszych brzmień w muzyce elektronicznej sięgającego po mieszankę downtempo oraz deep house.

Jest i reprezentant Płocka – Vidno, czyli DJ, promotor i producent, członek kolektywu Audiobar, który od wielu lat pasjonuje się płytami winylowymi i posługuje się nimi podczas grania na żywo. W tym roku zadebiutował jako producent w wytwórni Default Position, a wkrótce opublikuje swój materiał w Otake Records, z którą jest związany.

Kiedyś z Warszawy, dziś po prostu z miejsca, w którym aktualnie przebywa – do grona artystów dołączył również Sound Traveler, czyli nowe alter ego Mike’a Polarnego, który od kilku lat podróżuje po świecie, a także pomieszkuje na Kubie i Karaibach tworząc muzykę z miejscowymi muzykami i wokalistami. We własnej wytwórni Sound Traveler Records publikuje swoje produkcje oraz lokalnych artystów - w jego twórczości muzyka elektroniczna przeplata się afrykańskimi rytmami, jazzowymi improwizacjami i urzekającymi wokalami.

Południe Polski

Wśród krakowskich gości pojawią się: Olivia, która gra surowe i ciemne techno, płynny acid, brzmienia deep, electro, house i jest współzałożycielką kultowego klubu Radar; Thomas Langner b2b Lucjan – ich wspólne sety wielu klubowiczów zapamiętało jako niekończące się opowieści i niezastąpione akcenty dobrych, kultowych imprez południowej Polski - Thomas to DJ i producent z kilkunastoma EPkami na koncie, przedstawiciel superligi deep house’u, z kolei Lucjan krakowskim klubowiczom dał się poznać jako doskonały reprezentant nurtów deep house, progressive oraz melodic techno; Meg i Discoxa  - dwa różne charaktery połączone wspólną pasją i miłością do muzyki, która ostatnio ewoluuje w stronę głębokich, melodyjnych brzmień z orientalnymi akcentami oraz świeżej, pozytywnej energii, która udziela się publiczności. Podczas Audioriver wystąpi również Roger - obecny na krakowskiej scenie od 2002 roku, wcześniej jako Jolly Roger, ma za sobą rezydentury w takich miejscach, jak: Roentgen czy pierwszy Prozak, a także regularne występy w legendarnym warszawskim klubie Klatka czy solowe występy na pierwszych trzech edycjach festiwalu Audioriver.

Z południowej Polski do Płocka przyjedzie również Kuba Sojka - producent i muzyk pochodzący z Mysłowic, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Szeroki zakres umiejętności muzycznych prezentuje podczas niezwykle żywiołowych i dynamicznych występów na żywo, a za pomocą swojej twórczości chce zachęcić ludzi do szukania nowych brzmień oraz dobrej estetyki w muzyce. Kojarzony początkowo z brzmieniami ambientu, downtempo, później nagrywał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz.  Jego ostatnie, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings.

Wrocław reprezentować będą: An On Bast – kompozytora i producentka muzyki elektronicznej,aktywna przez ostatnie 10 lat na międzynarodowej scenie klubowej i eksperymentalnej, zbudowała solidną reputację wysokiej jakości live-actów house i techno granych z użyciem instrumentów hardwarowych; Deep Depot - projekt założony przez Norfa, Alda i Jaha, którzy mówią o sobie: „Jeden to stary acidowiec, drugi wychował się na punku i miał epizod z drum&bass, a trzeci zna nuty do każdego numeru Mike'a Oldfielda” przenosząc ten miszmasz na parkiety oraz Rodrigezz - DJ, promotor i booker wrocławskiego Projektu Pralnia, który  stylem zahacza o minimal, tech house, house oraz techno, a za DJ-ką świetnie czuje się w różnych rolach – potrafi zapewnić zarówno mocny, wielogodzinny closing, jak i odpowiedni warmup, cierpliwie budując atmosferę imprezy.Z kolei Kacpa zagra b2b z Raev. Kacpa jest współzałożycielem kolektywu HeartBeats i rezydentem cyklu we wrocławskim Porcie Miejskim, uwielbia przeplatać głęboki house i techno z motywami afro, natomiast Raev to rezydent Das Lokalu, a jego styl obejmuje różne gatunki – od disco przez house z wycieczkami do techno.

Poznań-Berlin, czyli zachód

Wśród artystów, których zobaczymy i usłyszymy w tym roku na Audioriver znaleźli się: Joana – prowadzi klub Tama,DJ-ka, producentka i promotorka aktywna na polskiej scenie muzyki elektronicznej od lat, która najczęściej występuje w roli czarodziejki-przewodniczki uwodząc klubową publiczność setami pełnymi melodyjnych zestawień, zabaw z tempem i nastrojem oraz KVSN - kolaboracja Keytova i Sim.ona – dwóch rezydentów wspomnianego klubu Tama. Ich sety charakteryzuje wyważona mieszanka brzmień – od głębokiego house'u, przez minimal po motywy bardziej techniczne i transowe - każdy występ, czy to razem, czy solo, jest spójny, taneczny i pełen humoru, co uczyniło te dwójkę gwiazdorami poznańskich afterów, a rozkręcanie imprez - ich specjalnością.

Rosalie. pochodzi z Berlina, ale większość życia spędziła w Poznaniu. W swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hop'u lat '80/'90 z zamiłowaniem do nowej elektroniki. Po kolejnych świetnych utworach i koncertach w całej w Polsce, w 2018 r. wreszcie ukazał się debiutancki album Rosalie. zatytułowany „Flashback”, który został nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Z Berlinem związana jest również VONDA7, która trafiła tu z Poznania po wielu wojażach na planetach techno – jej muzyka to zsyntetyzowane melodie i ciężkie pokładu bassu, uderzające w publiczność jak prawdziwy muzyczny chrzest oraz Błażej Malinowski - producent, dziennikarz radiowy, DJ, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym, który w pracy twórczej skupia się na brzmieniu wokół takich gatunków, jak techno, ambient i muzyka eksperymentalna.

Północ Polski reprezentować będzie Vacos Malcolm - elektroniczny duet muzyczny stworzony przez Łukasza Zielińskiego (VACOS) i Williama Malcolm (NIGHTRUN87). Ich mroczne, pełne melodii kompozycje zabiorą Was na podróż w świat brzmień analogowych syntezatorów – co ważne, również na żywo, bo na żywo prezentują hardware'owy live bez komputera na scenie. Ich debiutancki album “Lost Reflections” będzie miał swoją premierę pod koniec 2018 roku.

 

Więcej informacji: www.audioriver.pl