Section50
Section00
Jay-Z
Jay-Z, foto: foter.com / richt/tlobf
20.12.2018

Lista Forbesa: Jay-Z najbogatszym muzykiem w USA

Raper z Brooklynu wspina się na szczyt listy celebrytów z największym majątkiem.

Jay-Z, jedna z największych postaci współczesnego show-biznesu został właśnie ogłoszony nabogatszym człowiekiem muzyki oraz piątym celebrytą z największym majątkiem w Stanach Zjednoczonych według corocznego rankingu Forbesa.

Carter z majątkiem wartym 900 milionów dolarów znalazł się na liście najbogatszych gwiazd w Stanach za Georgem Lucasem, Stevenem Spielbergiem, Oprah Winfrey i Michaelem Jordanem. Według magazynu na tę imponującą kwotę składają się udziały między innymi w Roc Nation, Tidalu, Armand de Brignac i D'Usse. Osiągając wzrost wartości na poziomie 90. milionów dolarów, Jay-Z wyprzedził Diddy'ego. Prognozuje się jednak, że niedługo, dzięki sprzedaży udziałów w Apple, miejsce na szczycie zająć może Dr. Dre.

Pierwsza dziesiątka najbogatszych celebrytów w USA posiada majątki o łącznej wartości 18,7 miliarda dolarów - o 4% więcej niż w roku poprzednim. Oto lista:

1. George Lucas (5,4 miliarda dolarów)
2. Steven Spielberg (3,7 miliarda dolarów)
3. Oprah Winfrey (2,8 miliarda dolarów)
4. Michael Jordan (1,7 miliarda dolarów)
5. Kylie Jenner (900 milionów dolarów)
5. Jay-Z (900 milionów dolarów)
7. David Copperfield (875 milionów dolarów)
8. Diddy (825 milionów dolarów)
9. Tiger Woods (800 milionów dolarów)
9. James Patterson (800 milionów dolarów)

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.