Polskie Radio
Section05
zarobki

Wynagrodzenia w budżetówce. Eksperci: dobre płace muszą wiązać się z jakością wykonywanej pracy

- Pracownicy budżetówki powinni być dobrze wynagradzani. Kto odważyłby się powiedzieć, że medycy czy nauczyciele mają mieć niskie wynagrodzenia? Do tego konieczne jest nie tylko powiązanie ich wynagrodzeń ze wzrostem PKB, ale również z poprawą efektywności ich pracy, szerszym wykorzystywaniem nowoczesnych instrumentów np. z zakresu IT - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24: prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, i dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego.
Zobacz więcej na temat:  płace GOSPODARKA zarobki wynagrodzenia firma pieniądze

"Dyrektorzy i ich zastępcy mają wyższe uposażenie niż wiceminister". Skurkiewicz o zarobkach polityków

- Wynagrodzenie ministra konstytucyjnego czy wiceministrów jest gdzieś znacznie dalej w tzw. czubie resortu. Podejrzewam, że minister ze swoimi zarobkami uplasowany jest gdzieś na 40-50 miejscu, natomiast wiceminister znajduje się gdzieś za pierwszą setką tego zestawienia - powiedział w audycji "24 pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24, Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pieniądze wynagrodzenia zarobki Eliza Olczyk

"W tej sprawie cała klasa polityczna jest zgodna". Lichocka o podwyżkach dla parlamentarzystów

- Rozmawiałam z politykami różnych ugrupowań, wiem, że oni czekają na ten ruch, są z niego zadowoleni i uważają, że jest to potrzebne - powiedziała we wtorek Joanna Lichocka (PiS) o planowanych podwyżkach dla polityków. Jej zdaniem są one i tak mniejsze niż wzrost płac po 2015 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joanna Lichocka ustawa Sejm zarobki Prawo i Sprawiedliwość

Podwyżki dla polityków. Jarosław Wojtas: zarobki powinny być takie, aby skłaniać do nieulegania pokusom

- Politycy, czy to parlamentarzyści, czy to samorządowcy nie powinni sięgać po tego typu rozwiązania. Nie powinni też próbować szukać środków materialnych poza swoimi wynagrodzeniami i dietami - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Wojtas, ekspert ds. bezpieczeństwa, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wynagrodzenia zarobki