Section50
Section00
Okładka płyty Kamikaze Eminema
Okładka płyty "Kamikaze" Eminema, foto: materiały promocyjne
09.01.2019

Eminem z największą ilością sprzedanych płyt w 2018

Raper z Detroit mocno odskoczył konkurencji i to nie tylko rapowej.

Eminem wciąż na szczycie. Obecny na scenie od ponad dwóch dekad raper nadal deklasuje innych artystów pod względem sprzedawanych płyt. Według stworzonego przez serwis BuzzAngle raportu w 2018 roku Marshall Mathers sprzedał 755 tysięcy płyt. Dało mu to sporą przewagę nad drugim na liście k-popowym boysbandem BTS, który osiągnął wynik 603 tysięcy sprzedanych albumów. Na dalszych miejscach znajdziemy Chrisa Stapletona i Metalikę (577 i 540 tysięcy) oraz Lady Gagę i Bradleya Coopera z 526 tysiącami wyprzedanych krążków.

Niemal połowę imponującego wyniku Mathersa stanowi sprzedaż jego zeszłorocznego niespodziewanego albumu "Kamikaze" (373 tysiące). Około 400 tysięcy stanowią zatem jego poprzednie wydawnictwa, w tym "The Marshall Mathers LP", "The Eminem Show" czy "Encore". Te dwa ostatnie uzyskały właśnie status diamentowych, co oznacza, że rozeszły się w nakładzie ponad 10 milionów sztuk!

Eminem świetnie radził sobie również na platformach streamingowych - 4,7 miliarda wyświetleń i odsłuchów łącznie dało mu czwarte miejsce w tym zestawieniu. Przed nim znaleźli się tylko Drake (10,5 miliarda), Post Malone (6,9) i XXXTentacion (5,9).

Warto dodać, że artyści, którzy wpadli w otwarty konflikt z legendą hip-hopu, czyli Machine Gun Kelly i Gucci Mane, nie znaleźli się nawet w zestawieniu serwisu BuzzAngle.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.