X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
podsumowanie 2018 roku

To był dobry rok w polskiej gospodarce

Wysoki wzrost gospodarczy, niskie bezrobocie, niższa od przewidywanej inflacja - tak krótko można scharakteryzować 2018 rok w polskiej gospodarce. Na świecie wzrost też był szybki, ale główną uwagę absorbował konflikt handlowy USA-Chiny. Eksperci są zgodni, że 2018 r. w kwestiach ekonomicznych przyniósł wiele pozytywów, ale uwidoczniły się też zjawiska, które mogą mieć negatywny wpływ na gospodarkę.
Zobacz więcej na temat:  podsumowanie 2018 roku

Co wydarzyło się w polskiej polityce w 2018 roku?

Rok 2018 na krajowej scenie politycznej obfitował w wiele wydarzeń, które wywołały fale dyskusji i komentarzy. Ponownie zetknęliśmy się z rządowymi reformami, a także z nieustającymi sporami w polskim parlamencie. Jak kończący się rok zapamiętają przedstawiciele partii politycznych? Czy ograniczenie handlu w niedziele mocno wpłynęło na życie Polaków?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka handel w niedzielę handel rodo opozycja Platforma Obywatelska Nowoczesna podsumowanie 2018 roku

Gospodarka Polski. Debata podsumowująca 2018 rok

Wyższy od prognoz wzrost gospodarczy, konsumpcja prywatna powyżej oczekiwań i dobra koniunktura na rynku pracy. Zdaniem ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego to trzy filary, na jakich w kończącym się roku oparta była siła polskiej gospodarki. Czy oprócz pozytywów były również czynniki które hamowały jej rozwój? O tym wszystkim rozmawiali goście Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA gospodarka polska finanse publiczne budżet Polski podsumowanie 2018 roku

Podsumowanie politycznych wydarzeń roku

- Wybory samorządowe były pierwszym sprawdzianem po 2015 r., który miał dać odpowiedź na pytanie o obraz polskiej sceny politycznej - komentował w Polskim radiu 24 Karol Gac, publicysta (dorzeczy.pl). Najważniejsze wydarzenia toku omawiał także politolog, prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska podsumowanie 2018 roku polityka

ANALIZA Droższy prąd i wojna handlowa. 2018 rok w gospodarce

W tym roku głównym tematem w gospodarce bez wątpienia była wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Przez wiele miesięcy napięcie rosło, spirala się nakręcała, ale końcówka roku przyniosła w tej kwestii odprężenie. Na krajowym podwórku mieliśmy do czynienia z dobrą koniunkturą, pojawiły się też lepsze oceny naszej gospodarki. Na koniec roku dużo mówiło się o podwyżkach cen prądu, których jednak mamy nie odczuć. Zapraszamy na subiektywne podsumowanie głównych wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  2018 GOSPODARKA podsumowanie 2018 roku

TYLKO U NAS Rok 2018 na świecie. Historyczne spotkania Korei Północnej

Czerwcowe spotkanie przywódcy Korei Północnej z prezydentem USA Donaldem Trumpem było jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie mijającego roku. Było też przełomowe - do takiego szczytu doszło premierowo. Z czym jeszcze będziemy kojarzyć 2018 r. jeśli chodzi o Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Północna Korea Południowa USA Kim Dzong Un podsumowanie 2018 roku