X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section50
Section00
Kasety magnetofonowe
Kasety magnetofonowe, foto: pixabay.com
10.01.2019

Ogromna popularność kaset w Wielkiej Brytanii

Klasyczny nośnik notuje wzrost sprzedaży.

Pomimo niekwestionowanej dominacji serwisów streamingowych, klasyczne nośniki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jak podaje brytyjski serwis Official Charts kasety zanotowały najwyższy od ponad dekady wynik sprzedaży przekraczając 50 tysięcy wyprzedanych egzemplarzy. Oznacza to ponad dwukrotny wzrost w porównaniu do roku 2017! Większą część tej liczby stanowią taśmy dostępne w internetowych sklepach artystów oraz podczas występów na żywo.

Ostatni rok był dla kaset najlepszym pod względem sprzedaży od 2004. Jacy wykonawcy najbardziej się temu przyczynili?

Najlepiej sprzedającą się kasetą była "‘A Brief Inquiry Into Online Relationships" od The 1975. Rozeszła się ona w nakładzie 7523 sztuk. Co ciekawe 7147 egzemplarzy kupionych zostało... w pierwszym tygodniu po premierze. Na drugim miejscu znalazła się Kylie Minogue i jej "Golden" (6262 sprzedane taśmy). Ostatnie miejsce na podium zajęli panowie z The Prodigy, których ostatni album - "No Tourists" - nabyło w klasycznym formacie 2148 osób. Czołową piątkę zamykają: soundtrack "Guardians of The Galaxy - Awesome Mix 2" oraz "Sweetener" Ariany Grande.

Kasetowe wydanie "A Brief Inquiry Into Online Relationships" zespołu The 1975 Kasetowe wydanie "A Brief Inquiry Into Online Relationships" zespołu The 1975

10 najlepiej sprzedających się kaset w Wielkiej Brytanii:

1. The 1975 - "A Brief Inquiry Into Online Relationships"
2. Kylie Minogue - "Golden"
3. The Prodigy - "No Tourists"
4. Muzyka do filmu "Guardians of The Galaxy - Awesome Mix 2"
5. Ariana Grande - "Sweetener"
6. Mumford & Sons - "Delta"
7. Różni wykonawcy - "Now That's What I Call Music"
8. Muzyka do filmu "Guardians of The Galaxy - Awesome Mix 1"
9. Snow Patrol - "Wildness"
10. Take That - "Odyssey"

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.