Section50
Section00
Okładka płyty Wojtek Sokół Sokoła
Okładka płyty "Wojtek Sokół" Sokoła, foto: materiały prasowe
16.01.2019

Znamy wszystkie szczegóły płyty Sokoła

Okładka, tracklista i wyniki sprzedaży preorderu zostały opublikowane.

Bez wątpienia jeden z najbardziej oczekiwanych albumów w polskim rapie nadchodzi. "Wojtek Sokół" - taki tytuł nosić będzie pierwszy solowy album rapera - ukaże się 15 lutego. Dzisiaj poznaliśmy wszystkie najistotniejsze szczegóły wydawnictwa.

Ponad 10 tysięcy egzemplarzy nadchodzącej płyty Sokoła słuchacze kupili nie wiedząc o niej nic - nie znając żadnych szczegółów, ani jednego singla, nawet tytułu. Ogromny kredyt zaufania od fanów spowodował, że płyta o której nic nie wiadomo, z miejsca stała się bestsellerem.

Preorder wersji limitowanej solowej płyty Sokoła ruszył bez zapowiedzi. Na początku można było dowiedzieć się o nim jedynie z plakatów, które zawisły w największych polskich miastach. Tysiące fanów zamówiło album znając jedynie datę premiery. Będzie to pierwsza solowa płyta artysty. Sokół pierwsze muzyczne formacje współtworzył już pod koniec lat dziewięćdziesiątych – TPWC, ZIP Skład i WWO – oraz ich ówczesne produkcje, raz na zawsze określiły kanon polskiego hip-hopu. Na koncie ma cztery złote i dwie platynowe płyty. Jednak po przeszło dwudziestu latach obecności na scenie, dopiero teraz wydaje album samodzielnie.

Rok 2019 Sokół rozpoczyna od ujawnienia kluczowych szczegółów na temat swojego „debiutanckiego” wydawnictwa. Na płycie usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz gości stanowiących pierwszą ligę i przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz oczywiście – hip-hopowej. Czternastym, bonusowym utworem będzie “Chcemy być wyżej”, singiel który w 2018 szturmem zdobył YouTube i platformy streamingowe. Wersja limitowana albumu, którą zamówić można tylko do 12 lutego (albo do wyczerpania zapasów), będzie zawierała również single “Rób to, w co wierzysz” oraz “Świadomy sen”. Oczywiście to nie jedyny wyróżnik tej wersji wydawnictwa, ale inne dodatki pozostają na ten moment tajemnicą.

Sokół stawia na różnorodność pod każdym względem – od grona zaproszonych do współpracy producentów i ich muzycznej stylistyki, po klimat  każdego z utworów. Do tego – jakość, liryczna pomysłowość i nieprzewidywalność narracji, do której przez lata przyzwyczaił publiczność Sokół. Taco Hemingway, PRO8L3M i Hewra – to goście płyty reprezentujący hip-hopową część sceny. W refrenach utworów usłyszymy najciekawsze głosy młodego pokolenia muzyki rozrywkowej takie jak: Igo znany z zespołu Clock Machine i duetu z Bass Astral, Lena Osińska z zespołu Sonar czy finalista The Voice of Poland - Mateusz Krautwurst. Na płycie znajduje się również utwór z wykorzystaniem głosu zmarłego tragicznie w 1991 roku legendarnego polskiego wokalisty Andrzeja Zauchy. Grono producentów zaproszonych do stworzenia albumu łączy reprezentantów sceny elektronicznej i alternatywnej. Usłyszymy takich artystów jak Pejzaż (Bartosz Kruczyński, znany z duetu Ptaki) czy Duit. Tuż obok znajdą się przedstawiciele współczesnej sceny rapowej jak Steez83 czy WOWO, a także berliński duet producencki Broke Boys i legendy takie jak Magiera czy DJ B.

„Wojtek Sokół” - bo taki, przewrotny w swojej prostocie, tytuł nosić będzie debiutancki solowy album Sokoła, to podróż po obszarach rapowych i muzycznych zamiłowań artysty. Tak samo jak jazdy bez trzymanki i ostrych zakrętów należy spodziewać się prostych dróg. Nigdy jednak, jak w całej dotychczasowej działalności Sokoła, dróg na skróty. Premiera albumu już 15 lutego.


Tracklista Sokół - "Wojtek Sokół":
1. "Hybryda", produkcja: WOWO, cuty: Steez83
2. "Lepiej jak jest lepiej feat. Mateusz Krautwurst", produkcja: Magiera
3. "Pluszowy", produkcja: Lutosław Granat
4. "Pomyłka feat. Andrzej Zaucha", produkcja: Pejzaż, cuty: DJ Kebs
5. "Sprytny Eskimos feat. Igo", produkcja: Magiera
6. "I Tak I Nie feat. Hewra", produkcja: ₪
7. "Za Ręce", produkcja: Duit
8. "Nie Da Na Da feat. Marcin Pyszora", produkcja: Broke Boys
9. "Napad Na Bankiet feat. PRO8L3M, Taco Hemingway", produkcja: Steez83
10. "Z Tobą", produkcja: DJ B
11. "Skażony", produkcja: Emowski
12. "MC Hasselblad", produkcja: Dryskull
13. "Koniec Gatunku feat. Lena Osińska", produkcja: WOWO
Bonus track wersja standardowa:
14. "Chcemy Być Wyżej", produkcja: Zeppy Zep, cuty: Steez83
Bonus tracks wersja limitowana:
14. "Rób To W Co Wierzysz", produkcja: Duit
15. "Świadomy Sen feat. Dawid Podsiadło", produkcja: Dryskull
16. "Chcemy Być Wyżej", produkcja: Zeppy Zep, cuty: Steez83


/mat. prasowe

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.