Section50
Section00
David Bowie
David Bowie, foto: pixabay.com
18.01.2019

David Bowie określony mianem największej gwiazdy świata rozrywki XX wieku

Zdaniem Brytyjczyków to Bowie rządził w minionym stuleciu.

W ankiecie przeprowadzonej przez telewizję BBC Two David Bowie został wybrany na największą gwiazdę przemysłu rozrywkowego XX wieku. W tworzonej przez brytyjski kanał serii "Icons" Bowie wyprzedził takie legendy jak Charlie Chaplin, Billie Holiday czy Marylin Monroe.

Artysta stanie w szranki z m.in. Nelsonem Mandelą i Ernestem Shackletonem w walce o miano największej ikony minionego stulecia.

Zdobywczyni dwóch Złotych Globów, aktorka Kathleen Turner tak podkreśliła swoje uznanie dla dokonań Bowiego:

"Zawiesił poprzeczkę kreatywności w branży rozrywkowej niesłychanie wysoko i właśnie dlatego zasługuje na miano najwspanialszej ikony XX wieku".

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.