Section50
Section00
Logo zespołu Tool
Logo zespołu Tool, foto: materiały promocyjne
30.01.2019

Wszystko, co wiemy o nowym albumie Tool

Poznaliśmy datę premiery oraz terminarz koncertów.

13 lat po wydaniu "10,000 Days" zespół Tool powróci z nowym wydawnictwem. W tym czasie pojawiło się kilka przedwczesnych informacji o kolejnym krążku. Tym razem jednak głos zabrał Danny Carey. Perkusista kapeli w krótkim wideo nagranym przez fana podczas konwentu muzycznego NAMM 2019 podał przewidywaną datę premiery.

Płyta powinna wyjść w połowie kwietnia. Taki jest plan - powiedział w krótkim nagraniu Carey.

Prace nad nowym krążkiem nadal trwają. Na początku stycznia wokalista Maynard Keenan na swoim Twitterze poinformował, że wokale na kolejny album są już nagrane, a obecnie trwa długi proces miksowania materiału.

Zespół zapowiedział również europejską trasę koncertową promującą następcę "10,000 Days". Tool zagrają w jedenastu krajach na Starym Kontynencie, w tym w Polsce podczas krakowskiego Impact Festival. Poniżej znajdziecie daty letnich występów grupy:

2 czerwca 2019: Berlin – Mercedes-Benz Arena
4 czerwca 2019: Praga – O2 Arena
5 czerwca 2019: Wiedeń – Wiener Stadhalle
7 czerwca 2019: Nürburg – Rock Am Ring Festival
9 czerwca 2019: Norymberga – Rock Im Park Festival
11 czerwca 2019: Kraków – Impact Festival at Tauron Arena
13 czerwca 2019: Florencja – Firenze Rocks Festival
16 czerwca 2019: Donington – Download Festival
18 czerwca 2019: Amsterdam – Ziggo Dome
20 czerwca 2019: Kopenhaga – Copenhell Festival
25 czerwca 2019: Zurych – Hallenstadion
30 czerwca 2019: Madryt – Download Festival Spain
2 lipca 2019: Lizbona – Altice Arena

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.