Teatr
Emisja
  • odcinek 1 23 grudnia godz. 19:30 Program 1
  • odcinek 2 24 grudnia godz. 18:10 Program 1

Długa podróż na święta. Premiera w Radiu Dzieciom

polskieradio.pl
Janusz Dziewiątkowski 20.12.2017

Czy kiedyś podróżowaliście samochodem do babci na święta? Posłuchajcie, co spotkało w drodze bohaterów słuchowiska "Mróz" Grzegorza Kasdepkego, czy nie spóźnią się na Wigilię? Pierwszy odcinek słuchowiska w sobotę o godz. 19.30, drugi w niedzielę ok. godz. 18.1o, oczywiście w jedynkowym Radiu Dzieciom. Zapraszamy.

W sobotę i niedzielę zapewne wielu naszych słuchaczy będzie podróżowało, żeby spędzić Wigilię z rodziną mieszkającą w innej miejscowości. Może, tak jak w przypadku bohatera słuchowiska "Mróz" będzie to podróż do babci na suwalszczyznę? W pierwszej części "Mrozu" - słuchowiska autorstwa Grzegorza Kasdepkego i reżyserii Janusza Kukuły - poznajemy Filipa i jego rodziców, którzy w strasznej zamieci śnieżnej jadą samochodem. Jak na złość radio zacina się na staroświeckiej, nieco dziwnej piosence, telefony rozładowują się lub łączą nie z tym, z kim trzeba, droga dłuży się niepokojąco i nawet GPSy i zegary przestają działać...

W drugiej części słuchowiska towarzyszymy Filipowi i jego rodzicom, usiłującym wydostać samochód z zaspy w straszliwym zimnie i przetrwać natrętne telefony jakiegoś tajemniczego dowcipnisia. W tym samym czasie do oczekującej ich babci przyjeżdżają dwaj fachowcy - Majstrunio i Mistrzunio - jak się okazuje, specjaliści od naprawy czasu. Ale czy czas w ogóle warto naprawiać? Zapraszamy do wspólnego przeżywania chwil grozy i radości razem z naszymi bohaterami w wigilijny wieczór już o 18.10.

Grzegorz Kasdepke: Mróz

(część 1.)

Reżyseria: Janusz Kukuła

Realizacja dźwięku: Tomasz Perkowski

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:

Antoni Scardina – Filip

Andrzej Ferenc – Tata

Izabella Bukowska – Mama

Elżbieta Kępińska – Babcia

Krzysztof Tyniec – Majstrunio

Jarosław Boberek – Mistrzunio

Wiktor Zborowski – Najstarszy/ Lektor radiowy
(część 2.)

Antoni Scardina – Filip

Andrzej Ferenc – Tata

Izabella Bukowska – Mama

Elżbieta Kępińska – Babcia

Krzysztof Tyniec – Majstrunio

Jarosław Boberek – Mistrzunio

Wiktor Zborowski – Najstarszy

***
jd