Section00
Polskie Radio Dzieciom
Section02
AUDYCJE
Section03
Section04

Ferie z książką

Section26
Section27
Section09
O audycji

Jak znaleźć interesujący temat i jak czytać, żeby się nie nudzić? Polskie Radio Dzieciom zaprasza na "Ferie z książką" czyli cykl spotkań z literaturą dziecięcą. W czasie ferii zimowych raz w tygodniu Martyna Chuderska przedstawiać będzie tytuły książek dla dzieci, które zostały docenione zarówno przez dzieci jak i nie tylko. Zapraszamy!

Już po raz drugi w czasie ferii zimowych Polskie Radio Dzieciom zachęcać będzie młodych słuchaczy do czytania książek. Podczas sześciu spotkań w ramach cyklu "Ferie z książką" na miłośników literatury czekać będą wyjątkowe tytuły i wyjątkowi goście. Wśród nich nie zabraknie autorów literatury dziecięcej, ilustratorów i osób pracujących nad powstawaniem książek.

"Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom mają pokazać dzieciom i rodzicom, że czytanie może być prawdziwą przyjemnością, a czas ferii to wymarzona przestrzeń do wypełnienia jej ciekawą literaturą. 


Section011
16'14 Grzegorz Kasdepke o książkach swojego dzieciństwa 23.02.2024 Niezwykłą przygodą było dla małego Grzesia buszowanie w bibliowozie w poszukiwaniu literackich skarbów. Zapraszamy do lektury i wysłuchania załączonego zapisu audycji.
17'04 Literatura dziecięca polecana przez Lidkę Iwanowską-Szymańską 19.02.2024 W cyklu "Ferie z książką" Martyna Chuderska i jej goście prezentują czytelnicze perełki. W przedostatnim spotkaniu z cyklu podczas ferii zimowych 2024, o swych literackich olśnieniach opowiedziała Lidka Iwanowska-Szymańska, opowiadaczka, lingwistka i pisarka. Autorka m.in wiersza "Nasza mała mama" z ilustracjami Aleksandry Grzegorek i "Opowieści z Miasta z Piasku" z ilustracjami Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej.
19'42 Agnieszka Stróżyk o książkach polecanych dla dzieci 02.02.2024 W ramach cyklu "Ferie z książką" pojawiła się Agnieszka Stróżyk, która podzieliła się swoimi "polecajkami". Oczywiście nie tylko na ferie, bo do książek warto wracać każdego dnia. W rozmowie tej tłumaczka podkreśliła, że czytanie książek to nie tylko wspaniała rozrywka na czas wolny, ale także cenny sposób na rozwój i poszerzanie horyzontów.
51'36 Rozmowa Marcinem Koziołem, autorem serii książek "Malinka Wombat" w cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom 26.01.2024 Marcin Kozioł autor książek dla dzieci i młodzieży był gościem cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom. W rozmowie na temat nowej serii przygód Malinki Wombat, gość Polskiego Radia Dzieciom podkreślił, że seria "Malinka Wombat" nie tylko bawi i edukuje, ale także inspiruje do poszukiwań i zgłębiania wiedzy o świecie zwierząt. Po więcej zapraszamy do załączonego zapisu audycji.
13'42 Książki, gry i multimedia w bibliotekach na Warszawskim Mokotowie. Trwają ferie zimowe 2024 19.01.2024 W czasie ferii zimowych wiele dzieci szuka alternatywnych form spędzenia czasu wolnego. Jednym z ciekawych miejsc, które oferuje atrakcje dla najmłodszych, jest biblioteka na Mokotowie w Warszawie. Rozmawialiśmy z Panią Tatianą Audycką-Szatrawską z działu promocji mokotowskich bibliotek, która podzieliła się informacjami na temat różnorodnych zajęć dostępnych dla czytelników w tym okresie.
Section025