X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna podróż do Laponii

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 00:01
Laponia to raczej obszar kulturowy, niż jedno państwo, bo poza terenem Finlandii zajmuje także Półwysep Kolski w Rosji, Szwecję i Norwegię. Laponię zamieszkują Samowie - dziś prowadzą już osiadły tryb życia, ale kiedyś granice państw nie miały dla nich żadnego znaczenia, dlatego i dziś ich ojczyzna rozciąga się ponad granicami. Ma nawet własną flagę i hymn. No i - oczywiście - jest w Laponii miasteczko Rovaniemi, gdzie mieszka Święty Mikołaj.
Saam w tradycyjnym stroju zajmuje się reniferem. Rovaniemi w Laponii - Finlandia.
Saam w tradycyjnym stroju zajmuje się reniferem. Rovaniemi w Laponii - Finlandia. Foto: Shutterstock.com/Roman Babakin

Dlaczego święty Mikołaj mieszka właśnie tam? Jak wygląda jego dom? Czemu jedna z fińskich gór nazywa się ucho? I jak zabrzmi po fińsku dobrze znana piosenka o tym, że święty Mikołaj jedzie do miasta? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Posłuchaj
56:08 Dzieci_AAC 2021_01_19-09-59-28.mp3 Muzyczna Laponia (Muzyczne podróże/PRD)_19.01.2020.

 

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Izabela Żukowska
Data emisji: 19.01.2021
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo


Zobacz także