X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Premiera książki "Złodziej kolorów"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 15:25
"Bohaterem tej historii jest chłopiec o imieniu Pinin. Pinin bardzo lubi spacerować. "Ciekawe, co jest tam za wzgórzami” – zastanawia się. Pewnego dnia postanawia to sprawdzić...
Złodziej kolorów - premiera książki
"Złodziej kolorów" - premiera książkiFoto: mat. pras.

Chłopiec ten idzie i idzie, wreszcie dociera do przepięknego ogrodu, największego i najładniejszego, jaki kiedykolwiek widział. Jest w nim pełno drzew i kwiatów o świetlistych barwach. Nie ma ludzi, są za to zwierzęta, które swobodnie spacerują po wysokiej, szmaragdowej trawie. Pewnego dnia do przepięknego ogrodu przybywa dziwny człowieczek – szary niczym wieczorny cień. Muska rośliny i zwierzęta swoją czarodziejską gąbką i kradnie im kolory. Czy komuś uda się zdjąć zaklęcie? "Kiedy jestem smutna, wszystko traci kolor i staje się szare. Mamo, kto kradnie kolory? To pytanie małej dziewczynki zainspirowało pisarkę Mafrę Gagliardi do napisania tej wyjątkowej książki o emocjach.


Posłuchaj
37:17 15.06. Poranek książka złodziej.mp3 O książce "Złodziej kolorów" Martyna Chuderska rozmawiała z Natalią Mętrak-Rudą.

 

"Złodziej kolorów" jest książką z serii "Ja Europejczyk ".

Autorzy: Gagliardi Mafra, Zavrel Stepan
Ilustracje: Štěpán Zavřel

Patronem medialnym projektu "Ja Europejczyk" jest Polskie Radio Dzieciom.

Zobacz także