X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Modowe "zero waste" w dobie konsumpcjonizmu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 14:07
Łatwy dostęp do znacznej ilości dóbr materialnych oraz ich duża różnorodność sprawiają, że światem od dłuższego czasu rządzi konsumpcjonizm. Następstwem tego jest wydawanie pieniędzy na nieprzydatne rzeczy i gromadzenie np. niepotrzebnych ubrań.  Jak temu zaradzić? Odpowiedzi można znaleźć słuchając gości audycji: instagramerek Joanny Horn i Anny Chomiak oraz dziennikarki Barbary Woźnicy.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / WAYHOME studio

Trendy w modzie przychodzą i odchodzą tak szybko, że czasem trudno jest za nimi nadążyć. Przez to nasze szafy są pełne ubrań, które nagle według opinii innych są już nie na czasie. Jednak po co znowu wydawać pieniądze na designerskie projekty, jeśli można zostać kreatorem mody? Dobry pomysł, odpowiednie dodatki oraz igła z nitką sprawią, że niegdyś stara koszula stanie się twoją ulubioną częścią garderoby.

Posłuchaj
44:54 17.07. Strefa rodzica - ubrania.mp3 Strefa rodzica Modowe "zero waste" w dobie konsumpcjonizmu_17.03.2020.

Ostatnio coraz większe uznanie zyskują także second-handy, czyli sklepy z tańszą i używaną odzieżą. Chociaż kiedyś stosunek do takich miejsc był sceptyczny, dzisiaj są one popularne wśród osób znanych i lubianych. To dlatego, ponieważ znajdują się w nich oryginalne wzory i ubrania dzięki którym można się wyróżnić, a także markowe ciuchy w niższej cenie.

Kolejnym sposobem na walkę z konsumpcjonizmem jest wymiana lub sprzedaż ubrań, której dokonać można np. wśród znajomych. Wykorzystać do tego można również liczne aplikacje lub portale społecznościowe i odsprzedać ciuchy nieznajomym.

Aby ubrać się z klasą i stylowo nie potrzeba wydawać fortuny na nowe ubrania. Wystarczy mieć dobrą znajomość swojej sylwetki, wiedzieć co chce się zakryć, a co podkreślić oraz jakie kolory do nas pasują.  Nie tylko ograniczy to konsumpcjonizm, ale też pozytywnie wpłynie na środowisko. O tym w rozmowach z gośćmi "Strefa rodzica" Joanną Horn i Anną Chomiak oraz dziennikarką Barbarą Woźnicą.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Goście: Joanna Horn, Anna Chomiak i Barbara Woźnica.
Data emisji: 17.03.2021
Godzina emisji: 22.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Zobacz także