X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Mała Warszawska Jesień

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 11:30
Jak zobaczyć falę akustyczną, sprawdzić czy da się złapać dźwięk, przekonać się, czy można jednocześnie grać wolno i szybko, a także dowiedzieć się jak ze skrawków dźwiękowych zbudować świat? To wszystko i wiele więcej podczas 7. Festiwalu Muzyki Współczesnej dla Dzieci.
Mała Warszawska Jesień
Mała Warszawska JesieńFoto: materiały organizatora

 Festiwal, tradycyjnie już, zostanie zainaugurowany w Parku Muzeum Rzeźby w Królikarni plenerową instalacją, tym razem dźwiękowo-kinetyczną. Krzysztof Topolski sprawi, że zobaczymy falę akustyczną, układającą się na wodzie w piękne wzory. Tadeusz Wielecki zaprosi do udziału w kolejnej przygodzie w parku: będzie można wziąć do ręki dźwięk, a nawet rzucać nim... Wszystko to za sprawą mima-czarodzieja i czterech muzyków, grających na trąbkach i puzonach, lśniących w słońcu jak słoneczniki.

Falowanie. W powietrzu i w wodzie. 

instalacja kinetyczno-dźwiękowa

Park Rzeźby w Królikarni

15 – 24 września 2017, w godz. 10.00 – 18.00

Wernisaż 15 września, godz. 17.00

wstęp wolny

 

Czy ktoś z was kiedyś widział dźwięki? Czy dźwięku nie można zobaczyć?Na pewno go słyszymy. Czasami jest głośny innym razem cichy. Czasami przyjemny innym razem nie lubimy go i chcielibyśmy aby “zniknął”. Dźwięki słyszymy bo potrafią “podróżować” w powietrzu i docierają do naszych uszu z różnych kierunków i odległości. Dźwięk porusza się dzięki temu, że jedna cząsteczka gazu w powietrzu “szturcha” 1 drugą i przekazuje jej sygnał.  Podobnie dźwięk może podróżować w wodzie lub innych cieczach i ciałach stałych, jak metal czy szkło.

Dźwięczypsoty

performance muzyczny na dźwięki, gesty i miny

Park Rzeźby w Królikarni

16 września godz. 11.00 i 16.00

wstęp wolny

 

Erdada to nie tylko utwór muzyczny, to także obraz, a nawet baśń. Baśń ta składa się - podobnie jak mozaika - ze skrawków. Każdy skrawek sam w sobie może nie znaczy wiele, ale w otoczeniu wielu innych fragmentów buduje historię. I o tym właśnie opowiada Erdada - jak wspaniale jest tworzyć, nawet jeśli do dyspozycji mamy jedynie skrawki dźwięków, materiałów, kolorów. Tworzenie pięknych rzeczy, jak również pasja i determinacja sprawiają, że budujemy też sami siebie. Dzięki temu odnajdujemy, gdzie mieszka nasze serce i najważniejsze sprawy: "cieszyć się", "dzielić się z kimś", "jaśnieć", "pięknieć". Warto podążać za swoją pasją, nawet jeśli czasem mamy pod górkę, wiatr wieje w oczy i nikt nie chce podać nam pomocnej dłoni.

Projekt poświęcony jest Eugeniuszowi Rudnikowi legendzie Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, człowiekowi, który ze skrawków dźwiękowych potrafił zbudować świat.

ERdada. Baśń o Eugeniuszu Rudniku

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

17 września, godz. 11.00 i 16.00

Wydarzenie biletowane


Mała Warszawska Jesień 2016 r.- materiały archiwalne

Wydarzenie poleca: Polskie Radio Dzieciom

Zobacz także