X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Tańcobajki

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 11:00
Płyta „Kot w butach… i kapeluszach” to muzyczna uczta kulturalna dla dzieci i młodzieży. Niebanalna muzyka z pogranicza retro i jazzu z nutą współczesnego beatu zaprasza najmłodszych do tańca.
Płyta tańcobajki
Płyta tańcobajkiFoto: materiały promocyjne

Tańcobajki to nowatorska forma animacji scenicznej, w której to widzowie – dzieci są głównymi bohaterami wydarzenia. Prowadzący zabawę wodzirej, uczy je prostych gestów i kroków tanecznych oraz teatralnie wprowadza w świat bajki. W ten sposób to najmłodsi stają się aktorami i opowiadają historię „tanecznym krokiem”.

Pomiędzy utworami historię z perspektywy tytułowego kota, głębokim i ciepłym głosem opowiada Wojciech Malajkat. Dzięki temu płyta może funkcjonować także jako audiobook. Wszystkie utwory śpiewa  Łukasz Jemioła.

To historia znana, ale ujęta w nowy sposób. Pod płaszczem fabuły, przenikają treści niemalże terapeutyczne: „uwierz w siebie, wstań i idź”, „strach ma wielkie oczy, ale mało mocy”, aż wreszcie pozytywna puenta „największy skarb ukryty jest w Tobie”. Ta opowieść bawi, ciekawi i zachęca do refleksji. Jest dobrym punktem wyjścia do rozmów z rodzicami i pedagogami o emocjach i wartościach w naszym życiu.

Na płycie znajduje się również bajkowa taneczna rozgrzewka oraz wersje instrumentalne wszystkich utworów.


Premiera płyty odbędzie się 1 października


Szczegóły na stronie www.tancobajki.pl


Łukasz Jemioła – śpiew – wokalista, gitarzysta, aranżer, twórca piosenek i nauczyciel muzyki, laureat Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Jego debiutancka płyta to „Łukasz Jemioła Trio” (2015)

Wojciech Malajkat – narracje – aktor teatralny i filmowy, reżyser, pedagog, profesor zwyczajny i rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, dyrektor artystyczny Teatru Syrena

Marcin Wąsowski –autor tekstów  – autor tekstów lirycznych, dramatycznych, tekstów do mówienia i do śpiewania, dla dużych i małych, aktor, kabareciarz, występuje w Poławiacze Pereł Improv Teatr i Kabarecie Świerszczychrząszcz

Urszula Kasprzak- Wąsowska – produkcja muzyczna, autorka muzyki, śpiew –  dyplomowana nauczycielka emisji głosu, prowadzi warsztaty grupowe i zajęcia indywidualne, wokalistka, autorka tekstów, kierownik muzyczny Teatru ITP w KUL Lublin

Michał Iwanek – autor muzyki, mix i mastering –   pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Autor muzyki filmowej , teatralnej oraz popularnej. Akompaniator na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS Lublin

Agnieszka Kosiorek – ilustracje, oprawa graficzna – grafik, plastyk

Dawid Modrzejewski – pomysłodawca i właściciel Tańcobajek – animator i menedżer kultury, pedagog, artysta, zawodowy wodzirej w Projekt WODZIREJ


Płytę poleca: Polskie Radio Dzieciom


Płyta tańcobajki Płyta tańcobajki

Zobacz także