X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Płytoteka”

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 10:00
Zakończył się Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o Rzeczpospolitej Polskiej, jej dziedzictwa kulturowego w muzyce.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy z członkami jury oraz młodymi uczestnikami festiwalu "Płytoteka". (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom).
  • Posłuchaj relacji Darii Druzgały prosto z I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej. (Muzyczna pauza/Polskie Radio Dzieciom).
Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej Płytoteka
Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej "Płytoteka"Foto: Agnieszka Rzeźniak

Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej to wydarzenie otwarte dla dzieci i młodzieży z terenu całej Polski. Jego celem jest m.in. opieka nad osobami szczególnie uzdolnionymi i dbałość o i ich rozwój. Każdy z dwóch etapów festiwalu jest otwarty dla widowni.

Festiwal obejmuje Konkurs Piosenki (soliści – wokaliści) w kategoriach wiekowych 8-10 lat, 11-14 lat i 15-18 lat. Do konkursu można zgłosić się indywidualnie lub poprzez szkoły i ośrodki pozaszkolne z całej Polski.

Uczestnicy mają do wyboru 10 piosenek patriotycznych. Podczas pierwszego etapu festiwalu zaprezentują jedna z nich. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje możliwości w repertuarze piosenek z lat 80-tych.

Na liście piosenek patriotycznych znalazły się m.in. „Dziś idę walczyć mamo”, „Panie Generale”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”.
- Dobór piosenek jest zróżnicowany muzycznie pod kątem stylistycznym, po to, aby każdy z uczestników mógł znaleźć utwór typowy dla siebie i swojej wrażliwości – powiedział Krzysztof Biernacki, członek jury konkursowego, gość w audycji „Popołudnik z Polskim Radiem Dzieciom”.
- Oprócz piosenek o tematyce patriotycznej usłyszymy także piosenki z lat 80-tych czyli czasów mniej odległych. Dzięki temu poznamy możliwości naszych uczestników w szerszym zakresie – dodała Anna Salamon - Kalinowska – członek jury, gość Polskiego Radia Dzieciom

W audycji "Popołudnik z Polskim Radiem Dzieciom” gościliśmy także dwoje dwunastoletnich uczestników festiwalu, którzy jak sami przyznają, dokonali już wyboru piosenek, które zaprezentują przed jury. – ja zaśpiewam "Już nie wróci twój chłopak dziewczyno”. Wybrałam ją ponieważ muzycznie mi się spodobała i jej tekst jest również piękny powiedziała Julia. – Ja wybrałem ostatecznie "Dziś idę walczyć mamo”, jest to piosenka o chłopcu, który powiedział mamie, że idzie walczyć. Wybrałem ją m.in. ze względu na temat – przyznał Sebastian, uczestnik festiwalu, gość Polskiego Radia Dzieciom.

Eliminacje konkursowe prowadzone były w dwóch etapach bez podziału na placówki szkolne i pozaszkolne:

Etap I - Eliminacje wstępne 23.06. pierwsza kategoria wiekowa.

Etap 2 - Eliminacje Finałowe 24.06. Oficjalne ogłoszenie wyników, przyznanie nagród 24.06.2018r. Gala Koncertu laureatów, przyznanie nagród.

Pełny skład jury: Anna Salamon- Kalinowska, Krzysztof Biernacki, Daria Druzgała.

Festiwal zakończył Koncert Galowy laureatów 24.06. o godz. 14.00. na który zaprosił burmistrz dzielnicy Żoliborz Pan Krzysztof Bugla.

Wstęp wolny!

Organizatorem festiwalu jest Mała Filmówka działająca przy Warszawskiej Szkole Filmowej.

Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, , Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Patronem Medialnym Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Płytoteka” było Polskie Radio Dzieciom.

jo

 

Zobacz więcej na temat: POLSKIE RADIO DZIECIOM
Zobacz także