X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Spotkania z muzyką folkową dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 10:00
W dniach 16-19 maja odbędzie się 22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Po raz pierwszy w historii imprezy zaplanowano spotkania z muzyką ludową oraz warsztaty reporterskie dla najmłodszych słuchaczy. Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a dokładnie foyer i studio nagraniowe S-3, pełne będzie atrakcji, które Radiowe Centrum Kultury Ludowej przygotowało wspólnie z Polskim Radiem Dzieciom. Na zajęcia dla dzieci wstęp jest wolny.  
Festiwal Nowa Tradycja już ponad 20 lat prezentuje najlepszą polską muzykę folkową i world music w naszym kraju.
Festiwal Nowa Tradycja już ponad 20 lat prezentuje najlepszą polską muzykę folkową i world music w naszym kraju.Foto: mat. pras.

W piątek i sobotę od 16 do 17 dziennikarz Radiowego Centrum Kultury Ludowej, etnomuzykolog, instrumentalista i kompozytor Piotr Dorosz opowie najmłodszym o tradycyjnych instrumentach, dawnej wiejskiej muzyce i codziennym życiu na wsi. Dzieci zapoznają się z harmonią pedałową, fujarkami, dwojnicą, ligawkami, kukułką huculską, glinianymi ptaszkami, a nawet indiańskimi instrumentami perkusyjnymi. Będzie też okazja nauczyć się oberka i polki. A po tych wszystkich wrażeniach, dla odpoczynku, nasza redakcyjna koleżanka Patrycja Zisch przeczyta maluchom ludowe baśnie z Polski i ze świata.


Festiwal "Nowa Tradycja" z udziałem dzieci Festiwal "Nowa Tradycja" z udziałem dzieci

W piątek, między 18.30 a 19.30, w studiu S-3 na młodych słuchaczy czekać będą legendarni muzycy góralscy – Józef Broda Official i Krzysztof Trebunia-Tutka. Przybliżą oni tajniki muzyki beskidzkiej i podhalańskiej, przedstawią unikalne, góralskie instrumenty muzyczne, opowiedzą wciągające historie o świecie gór oraz zaproszą do wspólnego śpiewania tradycyjnych pieśni.

Z kolei Julia Rozbiecka - niestrudzona reporterka Polskiego Radia Dzieciom - poprowadzi warsztaty radiowe "Uczymy się słuchać". W piątek i w sobotę od 16 dzieci będą mogły się przekonać, czy to łatwo być radiowym reporterem. Dostaną słuchawki na uszy i mikrofon do ręki. I - jeśli zechcą - same będą mogły nagrać wszystko, co dzieje się dookoła. Nasi najmłodsi dowiedzą się też jak nagrywać i jak słuchać, żeby z dźwięku ułożyć ciekawe historie.

Oczywiście do udziału w warsztatach i zabawach zapraszamy też dorosłych! Jedną z atrakcji będzie też festiwalowa fotobudka, a zdjęcie to idealna pamiątka i dla małych i dla dużych 

Uwaga! Wstęp wolny!

Więcej o 22 Festiwalu Folkowym Polskiego Radia  Nowa Tradycja"

Zapraszamy!


Zobacz także