X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 11:00
2500 uczestników z 15 krajów świata – tylu młodych artystów weźmie udział w jubileuszowym 40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Dwukrotnie większa liczba artystów wzięła udział w kwalifikacjach, które odbyły się w marcu (wokaliści) i kwietniu (zespoły taneczne). Najmłodsi mieli niespełna 5 lat, najstarsi 16.
Audio
  • O programie 40. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, dyrektor festiwalu Elżbieta Miętkiewska (Poranek/Polskie Radio Dzieciom)_5.06.19.
40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie
40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w KoninieFoto: mat. prom.

Jeśli Festiwal Jubileuszowy to przypomnienie: pierwsze Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych odbyły się w 1979 roku, przyjechało wówczas do Konina 25 zespołów. W 1998 roku Festiwal Ogólnopolski stał się Międzynarodowym. Policzyliśmy: w czasie dotychczasowych 39. edycji Festiwalu udział wzięło w nim około 140 tysięcy małych artystów! Wszyscy – razem z towarzyszącymi im instruktorami i opiekunami, choreografami, autorami tekstów, kompozytorami i muzykami – tworzyli bajkowy Konin.

40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Koncert galowy 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Koncert galowy

Bajki mają to do siebie, że się zmieniają. Pojawiają się też nowi bohaterowie i odbiorcy. Do Konina zaczną zjeżdżać się 5 czerwca. 6 czerwca zabrzmią tradycyjnie „Koziołki” i rozpoczną się eliminacje, a dzień później finały. Artystów oceniać będą dwa międzynarodowe zespoły jurorów. Na najlepszych wokalistów i zespoły taneczne czekają Grand Prix oraz Aplauzy Złote, Srebrne i Brązowe. Dodatkowo zdobywca Grand Prix tegorocznego Festiwalu w kategorii dzieci śpiewających otrzyma nagrodę specjalną: w ramach współpracy z wytwórnią muzyczną Delphy Records skomponowanie oraz wyprodukowanie własnej autorskiej piosenki wraz z wydaniem i dystrybucją cyfrową na Spotify, iTunes, Tidal i innych platformach streamingowych!

W międzyczasie na uczestników Festiwalu czekać będzie wiele atrakcji, między innymi specjalnie dla nich i mieszkańców Konina koncertować będzie 6 czerwca, na placu przed KDK, Michał Szpak.

Koncert Galowy laureatów rozpocznie się 8 czerwca, o godz. 18.15, na scenie ustawionej na pl. Wolności, na konińskiej Starówce i będzie w całości transmitowany w sieci internetowej na stronie www.festiwaldzieciecy.pl. W tym roku transmisja będzie bezpłatna.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Zobacz także