X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

3, 2, 1, 0, start! Nareszcie wakacje!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 07:00
Czas porannej pobudki do szkoły właśnie minął. Zaczynają się długo wyczekiwane wakacje. Czy ich początek oznacza dla Was realizację nowych, wymarzonych planów? Czy słoneczna pogoda, długi dzień i wolne od szkoły i przedszkola, pomogą Wam osiągnąć śmiałe cele? Polskie Radio Dzieciom z pewnością takie plany na wakacje ma i chętnie się nimi z Wami podzieli.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Już w pierwszy piątek wakacji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, rusza wakacyjna audycja ”Opowieści wiatru i wody”. Na powrót tego cyklu czekaliśmy od wielu miesięcy, podczas których Zbyszek Murawski, autor audycji zbierał pomysły na jej realizację.

- Wiatry, które wieją nad wodą i wśród niezdobytych górskich szczytów, opowiadają wiele historii. Wsłuchuję się w nie, aby potem przekazać je dzieciom. Z gitarą i mikrofonem w ręku, przemierzam ciekawe wakacyjnie miejsca i rozmawiam z dziećmi o prawdziwych wyprawach i niecodziennych przygodach – powiedział Zbyszek Murawski.
"Opowieści wiatru i wody" w każdy piątek wakacji o godzinie 10.45. w "Muzycznych podróżach".

W audycji ”Poranek”, która w czasie wakacji zaczynać się będzie o 8.00 (czyli godzinę później niż w roku szkolnym), oprócz codziennych rozmów podejmujących typowo wakacyjne tematy, usłyszycie także cykl informacji kulturalnych ”Wakacyjny Włóczykij”. Cykl ten pomoże Wam zaplanować dzień z uwzględnieniem ciekawych wydarzeń dziejących się w wielu różnych zakątkach Polski. Na wakacyjny ”Poranek” zapraszają Was Martyna Chuderska i Justyna Majchrzak.

Palcem po mapie będziemy odwiedzać różne zakątki świata odbywając "Muzyczne podróże". Od poniedziałku do piątku od 10.00 do 11.00 Daria Druzgała, wraz zaproszonymi gośćmi, opowiadać będzie o muzyce, kulturze i instrumentach typowych dla danego regionu. W audycji tej usłyszycie różnorodne gatunki muzyczne i poznacie sylwetki wielkich kompozytorów. W okresie letnim, nie zabraknie brzmien typowo wakacyjnych.

Od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00 w stałym cyklu audycji dla rodziców "Strefa rodzica" usłyszeć będzie można tematy związane z bezpieczenstwem podczas podróży, planowaniem wyjazdów za granicę w towarzystwie dzieci i wiele, wiele innych. Na dwugodzinne, codzienne rozmowy ze speclaistami zapraszają Joanna Ficińska, Agata Puścikowska, Joanna Neuhoff-Murawska, Mikołaj Foks, Marcin Perfuński.

W wakacje dajemy Wam odpocząć od intensywnej nauki, i robimy przerwę w emisji języków obcych. Język angielski, niemiecki, francuski i włoski schodzi z naszej ramówki na czas wakacji. W tym czasie przygotujemy dla Was nowe odcinki, aby w roku szkolnym premierowo je wyemitować.

Podobnie będzie z ”Listą przebojów Polskiego Radia Dzieciom”, którą w każdy czwartek o godzinie 16.00 prowadził dla Was Marcin Kusy. Przeboje, także te wakacyjne, usłyszeć będzie można we wszystkich audycjach od poniedziałku do niedzieli. Lista Przebojów powróci na antenę tuż po wakacjach.

Tematy wakacyjne będą poruszane w wielu różnych audycjach. Wykaz wszystkich audycji znaleźć można w zakładce ”Audycje”.

I na koniec uwaga! W lipcu Polskie Radio Dzieciom ogłosi wakacyjny plebiscyt ”Plażuj z Polskim Radiem Dzieciom”. Jego tematem będzie wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej czas spędzony w wakacje. Wybierając się w podróż, spakujcie do plecaka kartki, kredki, farby, klej i nożyczki. Pozostałe pomoce z pewnością uda Wam się znaleźć na miejscu. Piasek z plaży, listek z drzewa, muszelki z morza czy nawet kawałek sznurka, mogą posłużyć do stworzenia wyjątkowej, plastycznej opowieści. O szczegółach już wkrótce w zakładce ”Konkursy” na www.polskieradiodzieciom.pl

Zobacz Galerię zdjęć z Plebiscytu ”Plażuj z Polskim Radiem Dzieciom 2018”.

Na Wasze wakacyjne opowieści czekamy codziennie od poniedziałku do niedzieli w audycjach od 8.00 do 20.00. Zapraszamy do kontaktu. Numer do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55.
Na wasze zdjęcia z letnich, rodzinnych przygód, zrobimy specjalne miejsca na naszym profilu www.facebook.com/radiodzieciom publikując posty tematyczne.
Zachęcamy do udostępniania swoich zdjęć w komentarzach do postów.

Tymczasem życzymy wszystkich dzieciom i ich rodzicom, wspaniałych i niezapomnianych wakacji!
Pamietajcie, że Polskiego Radia Dzieciom można słuchać wszędzie, gdziekolwiek jesteście.

jo

Zobacz także